AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Chelsea Wolfe w Poznaniu!
Królowa mroku powraca do Polski! Chelsea Wolfe zagra na jedynym koncercie w kraju tego lata. Twórczyni rewelacyjnego albumu "Abyss" po 3 latach zatęskniła za Polską i przyjedzie tutaj promować swoje ostatnie wydawnictwo "Hiss Spun" (wyd. Sargent House), które ujrzało światło dzienne we wrześniu 2017. Sama autorka komentuje materiał bardzo tajemniczo - "album jest cykliczny, podobnie jak ja i moje nastroje. To rodzaj egzorcyzmów, w których nie zgadzam się sama ze sobą". Piosenkarka dodaje również, że "to bardzo osobista płyta, na której chciałam się bardziej otworzyć, ale także stworzyć własną rzeczywistość, w której ja sama, jak i moi fani będziemy mogli przeżyć emocjonalne oczyszczenie".
CHELSEA WOLFE "Europe 2018"
14.08.2018 / g.19:30 Tama / Poznań
Bilety:
75 - https://pwevents.pl/bilety/chelsea-wolfe/609/132
80 - Biletomat, Eventim, Ticketmaster, eBilet, Rock Long Luck, CIM
85 - w dniu koncertu
Fb: facebook.com/events/304623960069461/

Chelsea Wolfe (USA, Sargent House) - folk, dark folk, gothic, doom metal, drone

Kto by pomyślał, że tak potoczy się kariera piosenkarki, która w 2006 nagrała, za namową znajomych, materiał "Mistake in Parting", którego wstydzi się do dziś i który nie został nigdy oficjalne wydany. Chelsea komentuje tamten czas w niewybrednych słowach - "straszne nagranie, po którym musiałam sobie zrobić dłuższą przerwę od muzyki, bo nie byłam zadowolona, że dałam się namówić znajomym na to, co zrobiłam". Początek nie był zbyt obiecujący, ale w 2010 wróciła i to już z albumem "The Grime and the Glow" wydanym przez niezależną, nowojorską wytwórnię Pendu Sound Recordings. Rok później nagrała płytę "Apokalypsis" i rozpoczęła koncertowanie po Stanach Zjednoczonych i Europie, co do dziś wspomina jako lata, w których uczyła się być na scenie, co zajęło jej sporo czasu zanim mogła rozpocząć prawdziwą karierę muzyka. Przełomowym krokiem naprzód był bez wątpienia rok 2012, w którym Chelsea podpisała kontrakt z wytwórnią Sargent House Records, z którą zresztą współpracuje do dziś, a na koncie mają cztery wspólnie wydane albumy.

Koncertowała na całym świecie z różnymi artystami. Współpracowała m.in. z Russian Circles, Myrkur czy Converge, a jej utwory były wykorzystywane w wielu filmach, serialach (np. trailer promujący 4 sezon Gry O Tron), a nawet w grze "Far Cry Primal". Największy wpływ na jej twórczość ma black metal i skandynawski folk. Wielu krytyków muzycznych próbuje sklasyfikować jej utwory jako doom metal, drone metal, gothic rock, folk czy nawet dark ambient, ale samam zainteresowana nie chce się zamykać w jednym, konkretnym gatunki i cały czas eksperymentuje.

Jej dyskografię zamyka materiał "Hiss Spun" wydany w zeszłym roku przez Sargent House. Materiał został nagrany przez Kurta Ballou z Converge pod koniec zimy 2017, na tle śmiertelnie cichych, zasypanych śniegiem ulic Salem w stanie Massachusetts oraz syczących grzejników z ciepłych wnętrz. O ile poprzednie albumy obracały się wokół intymności rozebranej muzyki ludowej (The Grime and the Glow, Unknown Rooms) czy też pulsującej dawki elektroniki (Pain Is Beauty, Abyss), o tyle najnowsze dzieło Chelsea Wolfe wykracza poza dotychczasowe ramy jęczącym basem, walącymi bębnami czy pękającymi zniekształceniami. Podstawą całego "Hiss Spun" są przewroty w życiu osobistym autorki, a także godzenie się z latami bezbronności, gniewu, samozniszczenia i mrocznych historii rodzinnych. Sierpień będzie pierwszą okazją, by usłyszeć ten wyjątkowy materiał w Polsce, dlatego Poznań to przystanek obowiązkowy dla miłośników mrocznych, folkowo-drone’owych brzmień!

FFO: King Dude, Esben and the Witch, Ulver, PJ Harvey, Dead Can Dance, Wardruna, Bauhaus, Woven Hand, The Sisters of Mercy, Russian Circles, Converge, Myrkur

http://www.chelseawolfe.net
https://www.facebook.com/cchelseawwolfe
"16 Psyche" https://www.youtube.com/watch?v=2sb5TszDqYE
"Spun" https://www.youtube.com/watch?v=sWehEZQzvPA
Autor: hellium
Źródło: PW Events / 2018-06-23 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: