AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Climax, reż. Gaspar Noé
Climax, reż. Gaspar Noé - Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Rozpoczęcie: Niedziela 2018-11-11 18:00
Zakończenie: Niedziela 2018-11-11 19:35
Wstęp: 10 zł – 14 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Film
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Polska
Warszawa
Jazdów 2
Żart, makabra, narkotyczny trip – dla wielu "Climax" (Climax PL) to najlepszy film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera "Love" "Nieodwracalne" i "Wkraczając w pustkę" stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie film dostał nagrodę kin studyjnych Art Cinema Award.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka ("Atomic Blonde"), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do "Climaxu", obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór "Sangria" Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Język: francuski, napisy: polskie
Bilety: 14 zł normalny, 12 zł ulgowy, 10 zł z kartą widza
Zwiastun i rezerwacje: http://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/climax

Zachęcamy do przyjeżdżania do kina rowerem lub komunikacją miejską. Przed Zamkiem Ujazdowskim znajdują się stojaki na rowery. Parking jest płatny. Przy Placu na Rozdrożu znajduje się wiele przystanków autobusowych oraz stacja Veturilo.