AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Closterkeller
Closterkeller  - Warszawa, Proxima
Rozpoczęcie: Niedziela 2018-10-21 19:00
Zakończenie: Niedziela 2018-10-21 22:00
Wstęp: 35 PLN / 45 PLN
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Proxima Proxima

Polska
Warszawa
ul. Żwirki i Wigury 99a
Zapraszamy na czadowe koncerty w ramach jesienno-zimowej tegorocznej trasy koncertowej zespołu Closterkeller zatytułowanej "Abracadabra Closterkiller Tour 2018", które to będą się odbywały pod znakiem jubileuszu 30-lecia zespołu!
Fani Closterkeller będą mogli usłyszeć na żywo mocne brzmieniowo utwory pochodzące z większości albumów zespołu. Czadowa set lista będzie specjalnie przygotowana na tą okoliczność przez liderkę Anja Orthodox i zgodnie z przesłaniem trasy ma być Closterkillerowo:)

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.
Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu zat. "VIRIDIAN" miało swoją premierę jesienią 2017 roku, jako dziesiąty album studyjny, którego wydawcą był Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studio "KULTOWE" Adama Toczko, który był jednocześnie jego producentem muzycznym. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.
Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór zat." Kolorowa Magdalena" nominowano w kategorii przebój roku.