AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Dark Fabrikk: Ch District, Rsm, Sabes

! WYDARZENIE PATRONOWANE !

Dark Fabrikk: Ch District, Rsm, Sabes - Kraków, Kazamaty
Rozpoczęcie: Piątek 2012-06-08 10:00
Zakończenie: Piątek 2012-06-08 20:00
Wstęp: 15
Www: Zobacz
Autor: murd
Kategoria: Koncert + impreza
KazamatyKazamaty

Polska
Kraków
Dietla 50
DARK FABRIKK zaprasza na imprezę, na której wystąpią aż 3 projekty w industrialnym klimacie.
Oferujemy muzyczną podróż po wielu gatunkach - od IDM, poprzez dark electro do power noise'u.
Jedyna tego typu impreza w Krakowie!


Live:
CH District (idm/ambient/experimental | Warszawa)
RSM (dark electro/rhythmic noise | Kraków)
Sabes (power noise | Gdańsk)

After Party:
TomTylor vs. Trashboy
Exxon


DO POSŁUCHANIA
CH DISTRICT: http://www.youtube.com/watch?v=LbZqgfZWBQo
RSM: http://www.youtube.com/watch?v=W3CnIeBoQ34
SABES: http://www.youtube.com/watch?v=tKttmN2Byuw


Lista obecności na LastFm -> http://www.lastfm.pl/event/3271711

PLAKAT: http://jpghost.pl/Inne-last-fm-plakat_1337165697/CH District
www.facebook.com/pages/chdistrict/176181450162
Mirosław Matyasik działalność artystyczną rozpoczął w 1996 współtworząc śląską scenę ambient/noise/experimental. Od 1998 podstawę jego twórczości stanowi jednoosobowy projekt o nazwie C.H. District, który łączy w sobie tradycje muzyki industrialnej ze współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. "inteligentnej elektroniki". Ściśle współpracuje z grupą performance/video art Suka Off zasilając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej. W latach 1998-2001 ukazały się dwa wydane własnym sumptem płyty "Pneuma-ti-coi" oraz "Continuance".

W 2002 roku podpisał kontrakt z francuską wytwórnią M-Tronic i wydał pierwszy oficjalny CD, split z holenderskim zespołem Duuster, który odbił się sporym echem w środowisku polskim, ale przede wszystkim za granicą - we Francji i za oceanem.

Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi LP C.H. District - "Slides", nagrany dla paryskiego labelu. Pełne, autorskie wydawnictwo, okraszone remiksami m.in. Kero (Shitkatapult) i Telemetrik, zostało znakomicie przyjęte przez recenzentów i fanów muzyki elektronicznej.

Zaowocowało to udziałem w wielu płytach kompilacyjnych oraz licznymi występami w kraju, m.in. Heineken Open’er (Gdynia), Tauron Nowa Muzyka (Katowice), Castle Party (Bolków), Free Form Festival (Warszawa), Wrocław Industrial Festival i całej Europie, m.in. Industrial Festival (Francja), Forma Nova Festival (Dania), Torture Garden (Wielka Brytania) itd. dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak Front Line Assembly, Amon Tobin, Telefon Tel Aviv, Hooverphonic, This Morn’ Omina, Dj Krush.

W 2010 roku artysta ponownie podpisał kontrakt z wytwórnia M-TRONIC, w której wydał swój kolejny album: CONCLUSION.


RSM
www.facebook.com/rozwalswojmozg
RSM został założony w kwietniu 2008 roku w Moskwie przez Sychego. Projekt znany jest z energicznych koncertów i dobrego kontaktu z publicznością. Na płytach możemy usłyszeć mieszankę stylów - od witch house’u przez dark electro do rhythmic noise’u. Na swoim koncie mają 2 EPki i 2 pełne wydawnictwa. Obecnie projekt rezyduje w Krakowie a na żywo występuje w dwuosobowym składzie - Sychy (wokale) i Dev_ (klawisze)


Sabes
www.facebook.com/Sabesdot
http://soundcloud.com/sabesdot
SABES czyli Sebastian Mich zaczął wcześnie jako acid/hard techno DJ i postanowił kroczyć tą drogą studiując technologie muzyczną, co skłoniło go do przeniesienia się z rodzinnej Polski do UK.
Był jednocześnie zafascynowany i wyalienowany w obcej kulturze, gdzie w końcu się odnalazł, wyraził swoją dezorientację i złość w dziele artystycznym – w ten sposób narodził się SABES.
Nazwa projektu to akronim pierwszego imienia Sebastiana Mich czytany od tylu, a także "wiedzieć" z języka hiszpańskiego – słowo kluczowe podkreślające świadomość, bycie świadomym świata otaczającego ciebie – bycie świadomym tego ze żyjesz.
Pod wpływem klasycznego industrialu, projektów lat 90-tych Asche, Imminent, Synapscape i Iszoloscope, SABES osiągnął niesamowita energetyczną mieszankę wybuchowych beatów, skomplikowanych sekwencji, oblakanych sampli i plątaninę mrocznych tekstur noisu. Ekscytująca kombinacja miażdżących beat'ów, organicznych linii basowych, harsh industrialu przeplatanego z dźwiękowymi sferami dark ambientu.
Album, doskonale łączy w sobie współczesny industrial, wściekłe taneczne techno i przerażającą, mroczną atmosferę.