AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Dragon
Najnowsze galerie:

Polska, Poznań, ul. Zamkowa 3


WWW: http://www.dragon.krzyk.pl
E-mail: dragon@krzyk.pl
Telefon: 618-530-819, 694-251-354

Dragon to miejsce w którym staramy się połączyć atmosferę i funkcje „wyspiarskiego ” pub'u, hiszpańskiego nocnego klubu z ambitnym programem kulturalnym. Dragon otwierany jest dość wcześnie, ok. godziny 10.30, pracuje do ostatniego klienta. Ta rozległość czasowa pozwala dbać o gości w różny sposób. Od rana sączy się tu jazz, muzyka kubańska, tanga; a im bliżej wieczora, tym atmosfera się podgrzewa. W piwnicach rozpoczyna się wieczór taneczny, przy barze wrze, w sali projekcyjnej odbywają się pokazy, na górnym III barze muzyka z analogowych płyt, w małym domu kultury performance, wystawy, warsztaty, spektakle, na letnich dziedzińcach świeże powietrze i przestrzeń paryskich tarasów leniwie kołysze wszystkich, którzy przyszli schronić się przed skwarem ogródkowych rynków.
Dragon to przede wszystkim różnorodna przestrzeń.
I BAR - doskonale zaopatrzony (ponad 300 gatunków alkoholi), posiada scenę koncertową. Tu rozpoczyna i kończy się dzień Dragona. PIWNICA - tam znajduje się sala taneczna i od godziny dwudziestej pierwszej dj’e codziennie puszczają z płyt różnorodną muzykę. DZIEDZIŃCE ZEWNĘTRZNE - to przestrzeń wyjątkowa w architekturze Poznania. Znajdują się w głębokiej studni pomiędzy kamienicą, a tylną ścianą Zamku Przemysła. Skupiają ludzi, którzy w cieniu, na świeżym powietrzu mogą odpoczywać tam przez całe lato przy chłodnych napojach i muzyce.
Kolejną przestrzenią jest OFICYNA przylegająca do tychże dziedzińców. Znajdziecie tam wiele zakamarków, sala projekcyjna, antresola i kolejny niezależny III BAR. Tam muzyka tylko i wyłącznie z czarnych płyt.
MAŁY DOM KULTURY znajduje się nad Dragonem, można się do niego dostać przechodząc przez sale główną, dziedziniec dolny oraz oficynę. To przestrzeń oddana do dyspozycji artystom (performerom, grupom teatralnym, muzykom, itd ) kameralna, mała sala widowiskowa ma 80m2. Jest jednak profesjonalnie przygotowana do różnorodnych działań, system świateł, ruchoma scena , garderoba , barek, wszystko to ma służyć projektom artystycznym, które wspieramy.
Specyfiką Dragona jest różnorodne środowisko, nawet średnią wieku trudno obliczyć, znajduje się ona gdzieś pomiędzy 19 a 60 lat. Całość tworzy, może nie tyle przestrzeń, co stan, w którym sprzyjająca atmosfera i warunki pozwalają na właściwy ferment kulturotwórczy i mieszanie się środowisk często dość hermetycznych z odbiorcami codziennymi, bywalcami miejsca czy turystami z Portugalii .