AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Gary Numan DVD The Touring Principle '79
Wykonawca:

Archiwum:

"The Touring Principle '79" to widowiskowy I innowacyjny pokaz muzyki tworzonej przez Gary Numana, artysty który pod koniec lat 70-tych okrzyknięty został jedną z największych gwiazd muzycznego show biznesu na świecie. Koncert, zarejestrowany 28 września 1979 roku w londyńskim Hammersmith Odeon to jedna z tych rzadkich i wyjątkowych chwil kiedy to muzyka rockowa, ubarwiona zostaje nowymi pomysłami które całkowicie zmieniają muzyczną scenę.
Począwszy od blasków jasnego światła po zimne, syntetyczne dźwięki elektroniki, wszystkie aspekty tego show zostały dokładnie zaplanowane, miało być i było potężnie, atmosferycznie, unikalnie. Syntezatorowe dźwięki połączyły się tu z undergroundem i post-punkiem bez żadnych kompromisów, wzbudzając podziw i akceptację całego świata. Trzy dekady później akurat ten koncert Gary Numana podczas jego Touring Principle ‘79 nigdy nie został zapomniany i wciąż jest źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.

Kiedyś ten jesienny występ Gary Numana był pierwszym na świecie zarejestrowanym na taśmie wideo koncertem. Teraz to historyczne wręcz wydarzenie po cyfrowym remasteringu zostanie, ponownie wydane tym razem na na płycie DVD z dodatkowym wywiadem którego udzielił Gary Numan na temat Touring Principle ‘79.

Wydane przez Mortal Records. Dstępne od 30 listopada 2010r.
Autor: Schizev
Tłumacz: Schizev
Źródło: www.numan.co.uk / 2010-11-22 / Aktualności


Najnowsze komentarze: