AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Hexvessel - When We Are Death Tour


Czytano: 2046 razy


Galerie:

29 marca, na poznańskiej scenie klubu Pod Minogą, miał miejsce niezwykły koncert fińskiego zespołu Hexvessel.

Jako suport wystąpił szwedzki New Keepers of the Water Towers grający "kosmische rock" jak sami mówią o swoich dźwiękach. Grupa ta w składzie: Rasmus Booberg, Tor Sjödén, Victor Berg, Björn Andersson i Adam Forsgren, dała popis swojego niezaprzeczalnego talentu muzycznego w mieszaniu dźwięków pochodzących z różnych gatunków. Charakterystycznym jest, że ich brzmienie wymyka się wszelkim próbom nadania definicji.
Jedyne co jest pewne, jeśli chodzi o ich granie, to że swoje inspiracje czerpią z muzyki z lat 70-tych, biorąc to co najlepsze z psychodelii i progresywnego rocka, jednocześnie przyprawiając swoją wybuchową mieszankę dźwięków nowoczesnym gitarowym brzmieniem, wykorzystując również w swojej muzyce tradycyjne instrumentarium. Zespół zaprezentował wyjątkowy set swoich najlepszych utworów, dając możliwość wzięcia udziału w niecodziennej muzycznej uczcie tylko przez niespełna 40 minut. Zdecydowanie za mało!
New Keepers of the Water Towers zagrali mocno, szybko i niezwykle rytmicznie. Całość przywodziła na myśl pędzący pociąg, który w miarę wybrzmiewania poszczególnych utworów nabierał siły, mocy i większego pędu. Niesamowita podróż poprzez rytualne dźwięki, atmosferę, którą podkreślało wyraziste instrumentarium, a wszystko zagrane na żywo!

Po tak udanym wstępie, przyszła pora na Hexvessel.
Muzycy tej formacji grają pełen emocji psychodeliczny folk-rock, co pozwoliło im zaskarbić sobie sporo fanów. Zespół niedawno wydał swój czwarty długogrający album – "When We Are Death", nakładem Century Media. Dzięki trasie promującej to wydawnictwo, można było zapoznać się z utworami traktującymi o nieustającym cyklu życia i śmierci na żywo. W przyrodzie nic nie ginie, jedynie zmienia swoją formę. Te metafizyczne rozważania towarzyszyły publice właśnie w tamten wieczór.
I tak w trakcie koncertu zagrano większość kawałków z ostatniej płyty. Zgromadzonych fanów najbardziej poruszył "Cosmic Truth". Przy czym każdy z zagranych utworów cieszył się bardzo ciepłym przyjęciem.
Wokalista śpiewał za każdym razem inną barwą głosu. Ogromne wrażenie robiły również popisy dźwiękowe muzyków, jak również wprawne łączenie psychodelicznego brzmienia z klasycznymi, folkowymi melodiami. Klasyczne gitary mieszały się z progresywnym, niekiedy kosmicznym brzmieniem.
Wspaniały występ na żywo w składzie: Mat McNerney, Marja Konttinen, Jukka Rämänen, Simo Kuosmanen, Niini Rossi i Kimmo Helén.

Ten magiczny wieczór pozostanie jeszcze na długo w mojej pamięci.

 
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2016-05-21 / Relacje
Najnowsze komentarze: