AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Jozef van Wissem
Jozef van Wissem - Warszawa, Hydrozagadka
Rozpoczęcie: Czwartek 2018-09-27 20:00
Zakończenie: Czwartek 2018-09-27 23:00
Wstęp: ???
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
HydrozagadkaHydrozagadka

Polska
Warszawa
ul. 11 Listopada 22
Klub Hydrozagadka i Deerhunter Booking zapraszają na eksluzywny koncert Jozefa van Wissema. Koncert uwzględa miejsce siedzące. Liczba biletów kolekcjonerskich na to wydarzenie jest mocno ograniczona.

JOZEF VAN WISSEM [Holandia][Dark Folk/ Lute]

"Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii." - The New York Times

Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow's Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie "Wyzwolenie lutni". Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie "soundtracku" do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.
Jego dyskografię zamyka soundtrack "New Lute Music for Film" oraz "Nobody Living Can Ever Make Me Turn Back", obydwa wydane w 2017 roku.

PIOTR RUTKOWSKI [Warszawa, Polska] [Acoustic Doom/ Singer-Songwriter]
www.facebook.com/piotrutkowskimusic
www.rutkowski.bandcamp.com/album/winter

Wokalista i gitarzysta kojarzony do tej pory głównie z formacją Spirit (wcześniej Vagitarians, Corruption, The Fall itp). W drugiej połowie roku 2017 nagrał szereg minialbumów pod własnym nazwiskiem i udostępnił na swoim bandcampie. Solowe granie siedziało w nim od dawna, podsycane zamiłowaniem do takich wykonawców jak Brendan Perry, Steve Von Till, Mark Lanegan, czy Tom Waits. Echa tych inspiracji można będzie wyłapać (albo i nie - nigdy nie wiadomo) na jego drugim w historii solowym koncercie, tym razem przed Jozefem van Wissemem.


GDZIE: HYDROZAGADKA
KIEDY: 27.09.2018
BILETY: Wkrótce