AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Kolejne zespoły zasilają line-up Soundrive Fest 2013, a organizatorzy ogłaszają Konkurs Dla Kapel!
Galerie:

Archiwum:

Ruszyły zgłoszenia do Konkursu Dla Kapel organizowanego przez portal Soundrive.pl. Od dziś wszystkie zainteresowane kapele, które chcą zagrać na Scenie SOUNDRIVE w klubie B90, mogą zgłaszać swoją kandydaturę pod tym linkiem.
Spośród nadesłanych zgłoszeń, organizatorzy wybiorą artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Soundrive Fest!Soundrive Fest 2013 odbędzie się w dniach: 16-17.08.2013, tym razem w Gdańsku, w nowopowstającym Klubie B90. Podczas tegorocznej II edycji Festiwalu, w trakcie dwóch dni na 3 scenach wystąpi ok. 30 zespołów z Polski i zagranicy.B90 jest nową lokalizacją Soundrive Festu 2013, a także miejscem ściśle powiązanym z misją portalu Soundrive.pl, którą jest dążenie do zbudowania silnego, alternatywnego środowiska muzycznego, stojącego w opozycji do komercyjnych form rozrywki. Przestrzeń B90 to zlokalizowany na terenie pofabrycznym byłej Stoczni Gdańskiej industrialny magazyn, sytuujący się w niebanalnym, historycznym miejscu, po brzegi wypełniony przestrzenią dla muzyki niezależnej. B90 to nowe miejsce spotkań ludzi poszukujących nietypowych wrażeń muzyczno – artystycznych na kulturalnej mapie Trójmiasta. To także miejsce do realizacji koncertów muzyki alternatywnej, mocnego brzmienia, jazzu, przedstawień teatrów off’ owych oraz pokazów filmowych. Klub B90 to dwie sceny, wyposażone w najwyższej jakości sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Soundrive Stage: miejsce występów alternatywnych, niszowych artystów, debiutujących na scenie muzycznej, B90 Stage: scena główna goszcząca artystów o silnej i ugruntowanej pozycji w świecie muzyki.

Dotychczasowy line-up przedstawia się następująco:


TOY (UK)

COLD PUMAS (UK)

PEGASVS (Hiszpania) - obecna nazwa zespołu: Svper


THE HICKEY UNDERWORLD (Belgia)

THE JANITORS (Szwecja)

SPECTRAL PARK (UK)

SOVIET SOVIET (Włochy)

DIGNAN PORCH (UK)

SJÓN (PL)

ESBEN AND THE WITCH (GB)

THE EXPERIMENTAL TROPIC BLUES BAND (Belgia)

STILL CORNERS (Wielka Brytania)

EGYPTIAN HIP HOP (Wielka Brytania)

THE FAMILY RAIN (Wielka Brytania)

Organizatorzy obiecują podać niebawem kolejne zespoły- oprócz powyższych, skład powinno zasilić jeszcze około 16 projektów. Więcej informacji o artystach znajdziecie pod tym linkiem.

Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: http://festival.soundrive.pl / 2013-04-02 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: