AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
La Santé - Poulave
Galerie:

Archiwum:

La Santé to polski projekt tworzący w stylu EBM i coldwave. Jego debiutancki album "Poulave" ukaże się 18-ego marca nakładem Halotan Records. Płyta jest w całości polskojęzyczna i zawiera 12 utworów. Przedpremierowy download całego albumu (szczegóły poniżej) www.halotan.net/lasante-download-pl.php

La Santé to projekt Andree Vdb, Polaka mieszkającego w Szwecji. W latach 90-tych Andree współtworzył DHM – jeden z ciekawszych polskich zespołów post punk / new wave. W oryginalnym składzie był wokalistą, autorem tekstów i grał na gitarze basowej. Jako źródło inspiracji wymienia on takie zespoły jak D.A.F., The Mission, czy Killing Joke - co w różnym natężeniu słychać w jego obecnej twórczości.

La Santé kontynuuje dokonania oldschoolowej elektroniki i prezentuje współczesną jej odmianę. "Poulave" to łakomy kąsek dla miłośników wszelkich tradycyjnych gatunków muzycznych egzystujących w scenie dark. Tytuł płyty to ukryty polski akcent - "Poulave" to po francusku Puławy – miejsce skąd pochodzi artysta.

Fizyczne CD będzie można kupić pod tym samym adresem począwszy od dnia premiery.
Autor: Dobermann
Tłumacz: Dobermann
Źródło: / 2012-03-13 / Aktualności


Najnowsze komentarze: