AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lebanon Hanover - Besides The Abyss


Czytano: 2280 razy

95%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Brawa!!! Absolutne brawa dla duetu Lebanon Hanover za nagranie mrocznego, oszczędnego w środkach wyrazu, acz niezwykle charakterystycznego krążka jakim okazał się być "Besides the Abyss". Jak widać nowa fala nie umarła!

To, że duet tworzy muzykę uczuciową, smutną, nihilistyczną i chłodną chyba każdy znawca tematu wie. To, że ich utwory są raczej niezbyt skomplikowane melodycznie i rytmicznie, dodatkowo okraszone odpowiednią dawką gitarowego rzężenia jest chyba oczywiste biorąc na wzgląd poprzednie wydawnictwa. Czy najnowsze dokonanie zmienia coś w tej materii? Skądże! Czy jest to zarzut? Absolutnie nie!
Powiedzmy sobie szczerze – płyta jest podobna do poprzedniego "Tomb For Two" - w zasadzie trudno mi wskazać jakieś konkretne zmiany stylistycznie. Wydaje mi się, że utwory są bardziej depresyjne – ale może to po prostu moje subiektywne odczucie. Jakkolwiek sprawa by się nie miała - duetowi nie udało się nagrać utworu bardziej przebojowego (o ile w kontekście takiej muzyki można mówić o przebojowości) od kultowego "Gallowdance". Nie zmienia to jednak faktu, że "Besides The Abyss" jest po prostu najciekawszym z dokonań grupy.
Najlepsze utwory? Na pierwszym miejscu zdecydowanie otwierający "Hollow Sky". Dalej kolejno "The Crater" i "The Chamber". Cała trójca to utwory, moim zdaniem, najbardziej zajmujące, najlepiej zaaranżowane i co najważniejsze – najmocniej uczuciowe... W końcu chyba takie mają być w zamyśle twórców – uczuciowe.

Cóż dodać? Wydaje mi się, że w przypadku muzyki Lebanonu chodzi bardziej o przeżywanie niż o opisywanie. A żeby móc te utwory przyswoić i przeżyć trzeba najpierw przesłuchać całą płytę... W takim razie do dzieła!

Tracklista:
01. Hollow Sky
02. The Crater
03. Fall Industrial Wall
04. The Chamber
05. The Well
06. The Moor
07. Broken Characters
08. Chimerical
09. Dark Hill
10. Spirals
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2016-03-07 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: