AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Left Spine Down
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Left Spine Down
Left Spine Down

Left Spine Down
Left Spine Down

Kraj:
Kanada / Canada

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
cyberpunk, digital hardcore, electronic, industrial

WWW:
http://www.leftspinedown.com
http://www.myspace.com/leftspinedown

Skład zespołu:

kAINE D3L4Y - wokal
Jeremy Inkel - keyboards, programowanie
Matt Girvan - gitara
Galen Waling - perkusja

Biografia:

Z siedzibą w Vancouver w Kanadzie, Left Spine Down (znani również pod skrótem LSD) gra i porusza się w gatunku muzycznym zwanym cyberpunkiem, który miesza dźwięki spod znaku industrialu, metalu, punka i elektroniki.
 
Grupa założona została przez się Jeremy’iego Inkel’a związanego wcześniej z industrialnymi legendami muzycznymi takimi jak Front Line Assembly i Noise Unit, artysta ten znany jest z tego że nie cierpi na brak siły ogniowej zarówno na scenie jak i w studio.

Zespół w czerwcu 2007 roku wydał sam swoją pierwszą EP-kę ‘’Smartbomb’’, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem fanów i krytyków na całym świecie.
Ich pełnowymiarowe wydawnictwo ‘’Fighting For Voltage’’ jest wynikiem połączonych sił grupy z wielkim producentem Shaun’em Thingvold’em (Skinny Puppy/Strapping Young Lad/Lamb Of God/K-OS) oraz ponownie z Chris’em Peterson’em.

W marcu 2009 roku zespół wydał ‘’Voltage 2.3 Remixed & Revisted'' na którym znalazł się jeden nowy utwór i dwa covery - Nirvany “Territorial Pissings” i Joy Division “She’s Lost Control”. Album zawierał remiksy od współcześnie uznanych industrialnych wykonawców takich jak KMFDM, Tim Skold, RevCo, Combichrist, XP8,16 Volt, The Birthday Massacre, Seb Komor i DJ? Acucrack.

We wrześniu 2009 roku grupa pojawiła się na trasie po Ameryce Północnej stanowiąc ogromne wsparcie dla Al’a Jourgensen’a i jego The Revolting Cocks: ‘LuBriCaTouR’ u boku legendarnego performera Jim’a Rose, który był jej dodatkową atrakcją. W wyniku tej trasy zespół wydał drugi album z remiksami, tym razem było to podwójne wydawnictwo zatytułowane ‘’Smartbomb 2.3 The Underground Mixes'' znów wydane przez wytwórnię Synthetic Sounds zawiera wykonania tak zróżnicowanych artystów jak m.in. Mind.In.A.Box, Angelspit, Dismantled, Cyanotic, Memmaker, Psy'Aviah, Decree, Amduscia, Decoded Feedback i Helalyn Flowers. Drugi dysk był dodatkowo wzbogacony o 3 teledyski muzyczne Left Spne Down w formacie przystosowanym na iPod’a.

W październiku 2009 roku projekt rozpoczął swoją batalię na europejskim rynku muzycznym dzięki współpracy z dark rockowo/ industrialną wytwórnią Danse Macabre Records, która wydała 16 października 2009, ponownie pierwsze dwa albumy grupy na podwójnej płycie CD o tytule ‘’Fighting For Voltage: Deluxe Edition''.

W maju i czerwcu 2010r zespół udał się na swoją drugą trasę po Ameryce Północnej, tym razem jako gość specjalny, otwierając występy na trasie MIDI Ghetto, gdzie występowały również jako gwiazdy maszynowego rocka 16Volt i Chemlab. Wiosenno-letnia trasa Left Spine Dawn objęła również występ na największym festiwalu muzyki industrialnej w Ameryce Północnej; Kinetik Festival w Montrealu.