AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Letzte Instanz
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Letzte Instanz
Letzte Instanz na M'era Luna 2016

Letzte Instanz
Letzte Instanz na M'era Luna 2016

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
alternative, alternative rock, folk metal, Gothic, Gothic Metal

WWW:
http://www.letzte-instanz.de
https://web.facebook.com/letzteinstanz/

Skład zespołu:

Holly Loose
Benni Cellini
M.Stolz
Bernie Geef
Michael Ende
Andy Horst


Biografia:

Letzte Instanz to niemiecki zespół metalowy, wykorzystujący w charakterystyczny sposób w swojej twórczości takie instrumenty jak skrzypce i wiolonczele.

Grupa została założona w Dreźnie w 1996. Założycielami projektu byli: Hörbi, Tin Whistle, Muttis Stolz, Kaspar Wichman, Holly D. i Markus G-Punkt. Rok później skład zasilili Benni Cellini i Robin Sohn.

Do tej pory zespół wydał osiem albumów studyjnych, dwa albumy koncertowe, dwa DVD nagrane na żywo, trzy single i pojawił się na wielu uznanych kompilacjach.

Po wydaniu pierwszego albumu "Brachialromantik" (Brute Romance), Letzte Instanz szybko zaczęli być porównywani do gigantów sceny popularnego niemieckiego gatunku średniowiecznego metalu jak: Subway to Sally czy Tanzwut. Muzycy Letzte Instanz buntowali się przeciw takiemu zaszufladkowaniu, ponieważ nie było to dokładnie to, co chcieliby wyrazić swoim dźwiękiem i stylem. Tuż przed premierą płyty główny wokalista Hörbi opuścił zespół, angażując się w realizację swoich innych projektów. Jego miejsce zajął Robin Sohn i wtedy rozpoczęła się nowa era dla Letzte Instanz.

Muzycy Letzte Instanz grają gothic rock, będąc jednymi z najważniejszych ambasadorów tego kraju, jeśli chodzi o ambitny przekaz artystycznych wrażeń. W przeciwieństwie do takich grup jak Rammstein, Letzte Instanz nie opierają się na brutalnej sile, a dają swoim słuchaczom pożywkę do refleksji - opakowaną w wysmakowany klimat gitary, basu, perkusji, skrzypiec i wiolonczeli. Nie ważne, czy nazwie się to rockiem, alternative czy gothic: zespół ten zdołał stworzyć własne, wyjątkowe brzmienie.