AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lolita KompleX
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lolita KompleX
Lolita KompleX

Lolita KompleX
Lolita KompleX

Kraj:
Austria

Data powstania:
2007-06

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal, Gothic Rock

WWW:
http://www.lolitakomplex.com
http://www.facebook.com/lolitakomplex

Skład zespołu:

Eve Evangel - wokal
Nana - wokal
Dushi - gitara
Emil - gitara
Loony Grotesque - bas
Marina - perkusja


Biografia:

Eve Evangel po swoim poprzednim zespole - Sanguis et Cinis, który wydał 6 albumów, które szybko zyskały status kultowych a zespół został okrzyknięty przez niektórych za jedną z najbardziej wpływowych formacji w kręgach niemieckiego gotyckiego ruchu lat 90-tych, w 2007 roku zdecydowała się zrobić coś innego. Zainspirowana japońską muzyką i modą, wraz z Nana (który jest wizytówką zespołu) i gitarzystą Dushi założyła Lolita KompleX z którym chciała stworzyć unikalną mieszankę tradycyjnego zachodniego gotyku, metalu i rockowych melodii w połączeniu z szalonymi japońskimi impulsami.
I opłaciło się. Ich pierwszy koncert od razu wzbudził duże zainteresowanie co pomogło zespołowi szerzyć zdobyte opinie, głoszące że Lolita KompleX to niesamowity zespół na żywo, a ich koncerty – będące mieszaniną klasycznego rockshow połączoną z kabaretem i improwizacją – to zawsze dużo zabawy.
Zespół grał w różnych konwencjach w Austrii oraz był zapraszany do sąsiednich krajów m.in. do Niemiec i Węgier. Gdy dźwięk podczas ich live show stopniowo ulegał dopracowaniu, zespół w końcu zdecydował się nagrać swoje demo, będące przedsmakiem ich debiutanckiego albumu.
W 2010 Lolita KompleX podpisali wydawniczą umowę z Echozone Records. W tamtym czasie do składu LK jako piąty dołączył Emil (gitara) i zespół nagrał swój pierwszy album i 2 wideoklipy.
"Le Cabaret des Marionnettes" światło dzienne ujrzał 21 maja 2011 roku i pokazał liczne oblicza Lolita KompleX od tradycyjnego gotyku, metalu, raw punk’a i melancholijnego rocka do krawędzi visual kei a nawet electro. Na albumie można usłyszeć też współpracę zespołu z legendą post-punk’a Madame Edwarda.
Album otrzymał wiele pozytywnych opinii i został bardzo dobrze przyjęty przez alternatywne media które okrzyknęły Lolita KompleX nowym obiecującym zawodnikiem muzycznej sceny. Później w tym samym roku zespół odbył tournee po Japonii, występując w Tokio, Osace i Kioto. Po odejściu poprzedniego basisty i perkusisty, nowy basista Loony Grotesque i nowa zawodowa, energiczna perkusistka Marina na początku 2012 roku uzupełnili line-up grupy i zespół rozpoczął pracę nad nowymi piosenkami oraz odegrał z powodzeniem rolę heandlinera visual kei na renomowanym festiwalu Wave Gothic Treffen w Lipsku.
Kolejny album Lolita KompleX ma się ukazać już 2013 roku.