AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
New Order
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

New Order
New Order

New Order
New Order

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1980

Gatunek muzyczny:
80s, electronic, new wave, post-punk

WWW:
http://www.neworder.com/

Skład zespołu:

Bernard Sumner
Stephen Morris
Gillian Gilbert
Phil Cunningham
Tom Chapman

Byli członkowie:
​Peter Hook


Biografia:

New Order został założony w 1980 w Wielkiej Brytanii. Zespół tworzą Bernard Sumner, Stephen Morris, Gillian Gilbert, Phil Cunningham i Tom Chapman.

Łącząc post-punk i elektroniczną muzykę taneczną, New Order stał się jedną z najlepiej przyjętych i wpływowych grup lat 80-tych. Powstały z popiołów legendarnej angielskiej formacji Joy Division, enigmatyczny New Order pokonał tragedię stając się jednym z najbardziej wpływowych zespołów.

Miksując rytmy disco wraz z elektronicznymi teksturami podziemnej kultury klubowej na wiele lat przed im współczesnymi, pionierska fuzja grupy w formie estetyki new wave i muzyki dance z sukcesem wypełniła lukę pomiędzy dwoma światami, tworząc odpowiednio przemyślany i zmyślny znak rozpoznawczy synth pop, który w równym stopniu jest pociągający dla umysłu, ciała i duszy.

W swoich początkowych latach będąc w cieniu spuścizny i dokonań Joy Division, zespół wprowadza do swojego repertuaru elementy muzyki tanecznej. "Blue Monday" - hit z 1983, jest 12-calowym singlem wszechczasów, ukazującym sposób w jaki zmieniło się brzmienie grupy. Kolejny wielki przebój to “True Faith” pochodzący z 1987, którego wersja z 1994 ponownie podbiła światowe listy przebojów.

New Order od zawsze koncentrował się na muzyce i minimalistycznych okładkach albumów, które reprezentują ich podejście do wszystkiego, nawet awersję do ujmowania utworów z singli na albumach.

W 1993 formacja zaczęła prace nad indywidualnymi projektami i rozpoczęła ponowną działalność dopiero w 1998. W 2001 Cunningham zastąpił Gilbert’a. W 2007 Peter Hook opuścił skład a Bernard, Phil i Steve zaczęli działać w Bad Lieutenant. New Order po raz kolejny rozpoczął działalność w 2011 bez Hook’a, ponownie z Gilbert'em i Chapman’em na basie. Podczas swojej kariery i w trakcie przerw w działalności, muzycy angażowali się w różne solowe projekty, takie jak założony przez Sumner'a Electronic i Bad Lieutenant; Hook udzielał się w Monaco i Revenge a Gilbert i Morris w The Other Two.

Nowy album grupy zatytułowany jest “Music Complete” i został wydany 25 września 2015 nakładem Mute Records.