AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Phosgore - Domination


Czytano: 2004 razy

60%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Phosgore to jednoosobwy projekt industrial rave/noise stworzony przez klubowego DJ'a – Floriana Dietza oraz Sonje (tylko live) w 2008 roku. Cechą charakterystyczną dla Dietza są mocne, szybkie beaty wprawiające nawet najbardziej zasiedziałych i znudzonych klubowiczów w morderczy pląs. Twórca projektu ma ponad 10-cio letnie doświadczenie w branży muzycznej, więc śmiało można stwierdzić, że wie, czego ludzie pragną.

W 2009 Phosgore zaowocowało debiutanckim albumem "Domination", który znalazł duże poparcie u fanów gatunku. Na krążku znajduje się 12 autorskich utworów oraz 5 remixów, do których powstania przyczynili się tacy wykonawcy, jak SAM czy też [X]-RX. Spory odzew album znalazł również u kolegów po fachu Floriana. Osobiście zdarzyło mi się wrzucić kawałek "Club domination" do seta.

Po pierwszym LP Phosgore niestety nie możemy spodziewać się nieziemsko ambitnych wokali czy też wstawek instrumentalnych, ponieważ najzwyczajniej w świecie ich nie ma. Wokale stanową niemieckojęzyczne wstawki z filmów, a linie melodyczne opierają się na dopasowanych industrialowych dźwiękach. Nie znajdziemy również kolorowych ciuszków i mrocznych kombinacji.

Osobiście bardzo przypadły mi do gustu utwory "Club domination", "Smite the weak", "Killerherz" oraz "Hardcore shit". Kawałki te na długo pozostają w pamięci, poprzez często wysokie dźwięki na tle beatu powodującego drżenie organów wewnętrznych. Wszystkie numery tworzą harmonię zapowiadającą zagładę. Nie jest to zdecydowanie twórczość przeznaczona do słuchania podczas porannej herbatki. Większość utworów różni od siebie "melodia", ale bez względu na to, zawsze można spodziewać się piekielnie mocnego uderzenia, które wyciągnie nawet najbardziej zatwardziałych klubowych piwoszy na środek parkietu. Na pewno podczas występów na żywo nikt nie będzie podpierał ścian.

Płyta została uznana za jedno z najbardziej pożądanych wydań 2009 roku w obrębie sceny industrial/noise. Wielbiciele gatunku uważają ją za jedno z największych odkryć i stawiają na równi z Noisuf-X oraz uważają za przyszłość tego typu muzyki. Osobiście nie jest ogromnym zwolennikiem gatunku, aczkolwiek dla osób obcujących z nim na co dzień z pewnością będzie to CD, którego nie przegapią.


Tracklista:

01. Noise Preacher
02. Pain Tutorial
03. Hardcore Shit
04. Red Red Krovvy
05. Fleisch
06. Destruktor
07. Club Domination
08. P.F.I.A.
09. Smite the Weak
10. Diagnosis
11. Killerhertz
12. Niemand verarscht Jesus
13. Destruktor (SAM Remix)
14. Pain Tutorial (traumatized by Xotox)
15. Red Red Krovvy (X-RX Remix)
16. Killerhertz (FabrikC Remix)
17. Club Domination (Stahlfrequenz Remix)
Autor:
Tłumacz: ValoDeLight
Data dodania: 2012-05-11 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: