AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Skeptical Minds świętuje 10-lecie podczas MFVF w Belgii!
Wykonawca:

Galerie:

Archiwum:

Belgijski zespól Skeptical Minds w zeszły weekend świętował swoje dziesiąte urodziny podczas "Metal Female Voices Fest X" w Belgii. Grupa powstała w 2002 roku w Belgii.
Obecny skład formacji to: Karolina Pacan (Polska), Michel Stiakakis (Grecja), Patrice Brugneaux (Francja), Thomas Dewandre (Belgia), Gabriel De Nizza (Włochy).

W przeciągu dziesięciu lat swojego istnienia, zespól nagrał kilka płyt i demówek, a także dał kilkaset koncertów na arenie międzynarodowej - we Francji, Grecji, Holandii, Niemczech i wielu innych krajach, dzieląc scenę z takimi grupami jak choćby Epica, Lacuna Coil, Moonspell, Apocalyptica czy Delain.

Podczas festiwalu, zespół zagrał utwory dobrze znane publice, jak i zaprezentował kilka interesujących niespodzianek! Jedną z nich była nowa piosenka "The Dictator" i cover "Born to be wild" Steppenwolfa. Do wykonania tego ostatniego zaproszono zaprzyjaźnione z grupą wokalistki pochodzące z Grecji (Meden Agan, Dimlight, Seduce the Heaven, Angel Wolf-Black).
Wśród publiki dało się zauważyć wiele koszulek z logo grupy, co pokazuje, że popularność zespołu wciąż przybiera na sile!
Koncert można uznać za bardzo udany - widać było gołym okiem, że zespół ciężko pracował nad przygotowaniami do tego występu - co zaowocowało ogromnym profesjonalizmem na scenie, a energia, z jaką formacja opanowała scenę, była imponująca. Oklaskom i krzykom wsparcia ze strony fanów nie było końca, co było piękne i wzruszające.
Na sam koniec występu, zespól przeprowadził loterię na scenie, w której nagrodą była ręcznie robiona gitara, wykonana specjalnie na dziesięciolecie zespołu!
Jeden ze szczęśliwców wrócił do domu z tym cudem!

Na zakończenie dodam, iż mam nadzieję, ze zespól zawita kiedyś do Polski.

Podczas wspomnianego festiwalu wystąpili również: Lacuna Coil, Arch Enemy, Delain,Epica, Meden Agan i wiele innych.

Setlista:

1.Inertia
2.Skeleton Key
3.Rotten Fruit
4.The Dictator
5.Alcohol
6.Madness
7.No way out
8.Broken Dolls
9.Someone new
10.Born to be wild (cover)
11.Living in a movie

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Skeptical-Minds/84492330166
Oficjalna strona: www.skepticalminds.com
Strona festvalu: www.metalfemalevoicesfest.be
Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: https://facebook.com/Skeptical-Minds / 2012-11-14 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: