AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Horrorist
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

The Horrorist
Oliver Chesler

The Horrorist
The Horrorist

Kraj:
USA

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
electronic, industrial, techno

WWW:
http://thingstocome.com
http://www.myspace.com/oliverchesler

Skład zespołu:

Oliver Chesler

Biografia:

Oliver Chesler założyciel i jedyny członek projektu The Horrorist jest jednym z najbardziej znanych i uwielbianych muzyków elektronicznych.

Nagrywając od 1989 roku wydał ponad 70 12" singli i 2 pełnogrające albumy. W 2001 roku z utworem "One Night in NYC" wskoczył na 1 miejsce w notowaniu niemieckiej listy przebojów tanecznych (DDC) a w roku 2004 jego album "Manic Panic" wszedł na pierwsze miejsce niemieckiej alternatywnej listy przebojów (DAC). Zakres katalogu muzycznego Olivera Chesler'a jest ogromny, nagrywał on dla wielu znaczących labeli (Universal, Sony, Koch, etc...) i wszystkich dobrze znanych wytwórni techno (Tresor, Industrial Strength, Neue Heimat, itp..). The Horrorist pracował z największymi nazwiskami sceny techno wśród których znaleźli się między innymi: Chris Liebing, The Hacker, Tony Rohr, Marc Acardipane, John Selway, Frankie Bones i Adam X.

Pomimo tanecznej orientacji większość piosenek The Horrorist to piosenki z wokalem których struktura zwykle zmierza do narastającego dźwięku na końcu lub prawie na końcu utworu. Autor wielu książek o muzyce, redaktor kolumny w gazecie NY Village Voice, Simon Reynolds napisał o Oliverze - " Mój ulubiony współczesny amerykański wokalista-autor piosenek…”. W pełni oryginalne brzmienie Chesler’a opiera się na szerokim zakresie wpływów zaczerpniętych od innych artystów i zespołów, poczynając od Depeche Mode na Johnnym Cash’u kończąc. Jego solidnym kluczem do sukcesu jest zdolność i łatwość tworzenia utworów złożonych muzycznie które bezbłędnie sprawdzają się na parkiecie. Technika wokalna tego muzyka jest całkiem unikalna. Odmawia on również osadzenia siebie w jednym gatunku więc na każdej płycie The Horrorist możemy spodziewać się różnorodnych styli muzycznych, zaczynających się od elektro, EBMu przez techno, do synthpunku a nawet hardcoru.