AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Shipyard - Free Fall
Galerie:

Archiwum:

Kilka dni temu miała miejsce premiera wideoklipu do kawałka "Free Fall" z krążka "We Will Sea" trójmiejskiego zespołu The Shipyard. Teledysk możecie obejrzeć pod tym adresem.
"Free Fall" to trzeci singiel z tego wydawnictwa. CD "We Will Sea" ukazało się 31 sierpnia nakładem Nasiono Records.

Najbliższe koncerty Shipyard odbędą się 17 listopada w Klubie Gotyk (Bytom), 18 listopada w Klubie Kotkarola (Kraków) oraz 24 listopada w Klubie Stereo (Sopot).

Więcej o The Shipyard:

Grupa The Shipyard powstała z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, basisty, kompozytora i autora tekstów znanego z legendarnego zimnofalowego Made In Poland, który jesienią 2010 roku w związku z prowadzonym przez siebie projektem w branży stoczniowej postanowił zamieszkać w Trójmieście.
Jedynym muzykiem, którego tutaj znał, był perkusista Filip Gałązka, doskonale znany z zespołów Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys czy Izrael. Po wspólnym występie na jednej z sopockich paprykowych żywych śród zgodnie stwierdzili, iż warto kontynuować przepływ nadmorskiej dźwiękowej energii. Wkrótce dołączyła do nich Nela Gzowska (Kobiety), którą Piotr zobaczył na scenie w innym projekcie Filipa – Sound of Pixies. Gdy powstały pierwsze szkice muzycy zaproponowali współpracę wokaliście Rafałowi Jurewiczowi (również Sound Of Pixies). We wrześniu 2011 do składu dołączył Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars). Tym samym można mówić o nowej trójmiejskiej supergrupie, której muzycy poruszają się w przestrzeni pomiędzy zimną falą, shoegaze, po cięższe odmiany rocka alternatywnego.
The Shipyard to ściana potężnego brzmienia malowana zarówno z dozą melancholii i marzycielstwa My Bloody Valentine czy Slowdive ale i dekonstruowana ze wściekłością Killing Joke.

Tracklista:

01. The Shipyard
02. Oyster Card
03. Free Fall
04. Music Is The Only Chance
05. Fire Like Desire
06. Downtown 2012
07. Under The Apple Tree
08. Między kobietą a mężczyzną
09. Cigaretto
10. Free Of Drugs

Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: https://facebook.com/The-Shipyard / 2012-11-07 / Aktualności


Najnowsze komentarze: