AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Theatres Des Vampires
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Theatres Des Vampires
Theatres Des Vamipres

Theatres Des Vampires
Theatres Des Vamipres

Kraj:
Włochy/ Italy

Data powstania:
1994

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal

WWW:
http://www.theatres-des-vampires.com
http://www.myspace.com/theatresdesvampires

Skład zespołu:

Sonya Scarlet - wokal
Fabian Varesi - klawisze
Zimon Liyoi - bas
Gabriel Valerio - perkusja
Stephan Benfante - gitara

Biografia:

Theatres Des Vampires to prekursorzy gatunku muzycznego który z czasem został nazwany i spopularyzowany jako Vampiric Metal. Maniakalne wręcz poszukiwanie zespołu na temat wszystkiego co dotyczy wampirów i wampiryzmu, stworzyło gotycki, przerażający i zarazem wciągający wizerunek tej grupy, która dla swoich wielbicieli jest prawie jak religia.

Początkowo brzmienie zespołu, mocno inspirowane było symfonicznym black metalem, obecnie Theatres Des Vampires jest twórcą swojego własnego dźwięku i stylu opierającego się na mistrzowskim połączeniu wpływów, klasycznego gotyku, elektroniki i opery. Melancholijne, przyćmione mrokiem melodie z grobowym, mocnym wokalem Sonji Scarlet to idealnie połączona ze sobą chwytliwa, potężna i wciągająca muzyczna mieszanka.

Jeżeli wampiryzm ma duszę… To ta dusza ma swoją nazwę – Theatres Des Vampires ‘’Anima Noir’’, czyli wydany w maju 2008 roku przez Aural Music / SPV najnowszy album grupy, będący nowym rozdziałem ‘’kroniki wampirów’’.

‘’Anima Noir’’ to album składający się z 10-ciu utworów czystego wampiryzmu… Romantyczne teksty, liryczne głosy, mocna instrumentalizacja, ostre brzmienie gitar, potężna perkusja, wszystkie spektakularne elementy które kochasz w twórczości Theartes Des Vampires powróciły…

Po długim tournee obejmującym obszary kilku krajów Europy, Meksyk, Brazylię i, Rosję Theatres Des Vampires powracają z zaświatów, gotowi do nowego rozlewu krwi.