AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aesthetic Perfection - LAX


Czytano: 3894 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Upłynęły ponad dwa lata od ostatniego wydawnictwa Aesthetic Perfection "'Til Death" ale Daniel Graves wreszcie powraca z nowym EP "LAX", które kontynuuje podróż w nieodkryte regiony industrialnego brzmienia.

Wydany samodzielnie, bez wsparcia Metropolis, "LAX" jest skąpane w stroboskopowych czerwieniach i błękitach i wydaje się być manifestacją ewolucji Gravesa w hip-hopowego DJ-a, z dalej widocznym gotyckim zadęciem ale inspirującego niegrzecznych wychowanków ciężkich elektronicznych brzmień do wizyty na tanecznych parkietach wypełnionych o wiele bardziej przystępnymi tonami EDM.
Nowy singiel jest zdecydowane rozpoznawalny jako dzieło Aesthetic Perfection, melodie są w dalszym ciągu przejrzyste i precyzyjnie skonstruowane, a wokal ma charakterystyczny chropowaty tembr. Utwór otwiera się infekcyjnym beatem, który bez ceregieli porywa słuchacza i "LAX" jest w ten sposób szalenie podobne do dokonań AP z ery "All Beauty Destroyed", ale zrealizowane jeszcze lepiej.
Żaden z dwóch dostępnych na EP-ce remiksów nie przebija oryginału ale zaproszeni artyści umiejętnie rozbierają i składają "LAX" z powrotem na diametralnie różne sposoby. Mr Kitty z gracją wykorzystuje popowy szkielet twórczości AP i spaja zeń z sennym, emocjonalnym syntezatorem, łatwo rozpoznawalnym z jego własnych krążków.
"Kanga", z ascetycznie atmosferycznego otwarcia udanie transformuje "LAX" w kakofonię gitar i chłodny industrialny pejzaż wypełniony rozpoznawalną, dominującą pozycją beatów i romantycznym stylem Graves'a.

Widownia ma prawo do skrajnych opinii na temat polaryzującej trajektorii ewolucji Aesthetic Perfection ku gatunkowej transcendencji. Daniel sam definiował swój brak zainteresowania twoją i moją opinią ale przynajmniej w dalszym ciągu dostarcza muzykę dla tych fanów, gotowych śledzić przebieg jego kariery i słuchaczy, którzy tylko przypadkowo trafiają do industrialnych rewirów. "LAX" to solidny kawałek tanecznego electro, który na pewno rezonował będzie z DJ-ami i publiką. Może być zapomniany szybko ale jeśli ten nowy model dystrybucji via EP-ki będzie kontynuowany to nowy hit Aesthetic Perfection może by zaraz za rogiem.

Tracklista:

1. LAX
2. LAX (Mr.Kitty Remix)
3. LAX (Kanga Remix)
Autor:
Tłumacz: DamienG
Data dodania: 2017-03-06 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: