AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Autumn ProgOut Night 2018
Autumn ProgOut Night 2018 - Dąbrowa Górnicza, ROCK OUT
Rozpoczęcie: Sobota 2018-11-10 19:00
Zakończenie: Sobota 2018-11-10 23:00
Wstęp: 35zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
ROCK OUT

Polska
Dąbrowa Górnicza
SOBIESKIEGO 31
Autumn ProgOut Night to czas, w którym na scenie klubu RockOut zagości rock progresywny. Wystąpią zespoły Here on Earth, proAge, Believe. Rozpoczynamy o godz. 19:00, przedsprzedaż biletów w cenie 25zł w klubie ROCK OUT, w dniu koncertu bilety dostępne będą w cenie 35zł.

Believe

Believe to zespół malujący dźwiękiem piękne, wielowymiarowe obrazy, w których dźwięki gitary pięknie przeplatają się z urokliwymi dźwiękami skrzypiec, budując pejzaż dla emocjonalnego wokalu. Wszystko to opiera się na ekspresyjnie i barwnie grające sekcji rytmicznej. Muzyka Believe to kalejdoskop dźwięków łagodnych i mocnych, nastrojowych i energetycznych, koncerty tej formacji to wysmakowane muzycznie przedstawienie, dostarczające niezwykłych emocji. Najnowszy album formacji, "Seven Widows" to 7 historii o pożegnaniach i emocjach im towarzyszących opowiedziane dźwiękami rock'a progresywnego. Muzyki Believe można posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=OIDirQ1dOLI&t=3196s
, można też zakupić płytę: https://shop.mmrecords.pl/
. W ramach Autumn ProgOut Night będzie można posłuchać nie tylko materiału z płyty "Seven Widows", ale również nowych propozycji zespołu.

proAge

Zespół proAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach z pogranicza art rocka i rocka progresywnego. Jednak w repertuarze zespołu sporo jest również utworów ciężkich, zahaczających o progresywny metal, jak i utworów łagodniejszych, klimatycznych i przestrzennych. Znak rozpoznawczy zespołu to ekspresyjny wokal, niebanalne teksty, pięknie współbrzmiący duet gitara-klawisze oraz solidna sekcja rytmiczna. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki, dwa wydawnictwa koncertowe oraz najnowszy album "Odmienny stan rzeczywistości", wydany przez wytwórnie Lynx Music w polskiej, i angielskiej wersji językowej. Płyty można posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=LZrZhPlzsfU
. Jesień 2018 roku to czas nagrywania nowego koncept albumu "MPD". Zespół jest półfinalistą konkursu Antyfest 2017 zorganizowanego przez Antyradio. Koncerty proAge są pełne energii i pozytywnej atmosfery, zespół potrafi nawiązać z publicznością więź pozwalającą na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniającej do wyciszonej refleksji.

Here on Earth

"Do działania inspirują nas setki wydarzeń każdego dnia. Towarzyszą nam emocje – od radości, po smutek. Między tymi dwoma biegunami rozgrywa się ludzkie istnienie, zbliżając się raz do jednego, raz do drugiego. Miliardy zdarzeń każdego dnia, miliardy przeżyć. Nieskończoność, chaos i porządek. To wszystko tu, na ziemi."
Here on Earth to kreacja opowiadająca o tym, o czym się nie mówi: o rzeczach pomijanych, istniejących gdzieś za opuszczoną kurtyną, rzeczach ulotnych. Chwytamy się zjawisk niedostrzegalnych i niekontrolowanych, które towarzyszą nam w każdej sekundzie. I choć nie zawsze mają one pozytywne oddziaływanie, powodują, że nasze życie jest ciekawsze. Taki przekaz zespół zapoczątkował na swoim debiutanckim albumie In Ellipsis z 2016 roku.
Przekaz ten, konytunuje wydany jesienią 2018 roku, drugi album – Thallium – który opowiada spójną historię otaczającego nas świata, którego to zło jest integralną i niepomijalną częścią.
Pierwszy album, został bardzo ciepło przyjęty przez fanów i krytyków, o czym świadczy prawie wyprzedany nakład 1000 sztuk i na stałe umiejscowił zespół na mapie polskich zespołów progresywnych, co zespół mógł odczuć podczas występu na takich festiwalach jak Festiwal Rocka Progresywnego w Toruniu czy Warsaw Prog Days