AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Bella Morte
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Bella Morte
Andy Deane

Bella Morte
Bella Morte

Kraj:
USA

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
darkwave, deathrock, Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.bellamorte.com
http://www.myspace.com/bellamorte

Skład zespołu:

Andy Deane
Tony Lechmanski
Marshall Camden
Branden Shores


Biografia:

Łącząc elektronikę, cmentarne ballady, wzruszające opowiadania i wyjątkowe gitarowe riffy, zespół Bella Morte rozwinął sobie właściwy styl, wspomagany talentami Andy’ego Deane, który studiował przez pięć lat operę aby wzmocnić swoje wokalne zdolności. Andy również jest publikującym autorem, jego debiutancka powieść z gatunku horroru „The Sticks” została wydana przez Delirium Books w 2009 roku. Jego druga książka ma zostać wydana jeszcze w roku 2011. Jako że zespół jest w trasie pracując jednocześnie nad nowym materiałem, członkowie są nieskończenie wdzięczni, że mogą żyć tworząc to co kochają: śpiewać piosenki o zmarłych i zdobywać przy tym serca żyjących
.
Na początku swojej kariery, Bella Morte wziął udział w Virginia Battle of the Bands, gdzie ich ponure brzmienie zakasowało gospodarzy, zdobywając pierwsze miejsce. Zdobyta nagroda pieniężna ufundowała ich pierwszy album, "Remains". Po wydaniu własnym sumptem drugiej płyty, "Where Shadows Lie", grupa zdobyła olbrzymie wsparcie gdy Cleopatra Records wznowiła edycję płyty. Po sprzedaniu tysięcy kopii "Shadows", Bella Morte zdobyli uwagę większej wytwórni, Metropolis Records, która podpisała z nimi kontrakt w 2002 roku i od tej pory zespół wydał z olbrzymim sukcesem cztery długogrające CD i jedną EP-kę. Bella Morte w instrumentalny sposób ożywili muzykę gotycką w Stanach Zjednoczonych, kontynuując wykuwanie muzycznej, mrocznej ścieżki undergroundu.

Bella Morte byli poszukiwanym wsparciem na trasach takich zespołów jak: KMFDM, The Misfits, The 69 Eyes, oraz Mindless Self Indulgence, występując podczas Vans Warped Tour. Odbyli również intensywne występy w Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Jako najlepiej utrzymany sekret na muzycznej scenie undergroundu, Bella Morte zdobyli szacunek jako jedna z najbardziej energetycznych grup grających na żywo.