AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Beauty Of Gemina
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

The Beauty Of Gemina
The Beauty Of Gemina

The Beauty Of Gemina
The Beauty Of Gemina

Kraj:
Szwajcaria / Switzerland

Data powstania:
2006

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.thebeautyofgemina.com
https://www.facebook.com/TheBeautyOfGemina

Skład zespołu:

Michael Sele - teksty, wokal, muzyka, gitara, keyboard, programing
Mac Vinzens - perkusja
Andi Zuber - bas

Byli członkowie:
David Vetsch - bas
Dennis Mungo -  gitara (na koncertach)

Biografia:

W dość krótkim czasie zespół The Beauty Of Gemina nagrał trzy studyjne albumy, ostatnim ‘’At The End Of The Sea’’ zwrócił się w kierunku obfitującym w o wiele więcej elementów rocka, kładąc szczególny nacisk na dźwięki potężnych gitar zmieszanych z wyważoną dawką mrocznego elektro, co jest sposobem muzyków na pokazanie niemal niewyczerpywalnego spektrum wyrazistych melodii i wyrafinowanych kompozycji.

Zarówno ‘’Diary Of A Lost’’ (2007) i ‘’A Stranger To Tears’’ (2008), wcześniejsze albumy grupy powstały pod dowództwem charyzmatycznego wokalisty i kompozytora Michaela Sele, który zaatakował i zdobył międzynarodową scenę rock/wave jak burza. Zespół od samego początku wzbudzał sobą duże zainteresowanie i szybko osiągał pierwsze sukcesy, między innymi zdobywając przez 8 tygodni 1 miejsce na globalnej, gotyckiej liście w alternatywnych niemieckich wykresach (DAC) i dając entuzjastyczne koncerty w Anglii, Niemczech, Holandii, Szwajcarii i Austrii. Zespół wystąpił również jako support The Smashing Pumpkins w Hallenstadion w Zurychu, największej Sali koncertowej w Szwajcarii.

Najnowszy album ‘’At The End Of The Sea’’ to połączone w jedność wszystkie siły zespołu. 13 spójnych, bardzo wciągających, hipnotyzujących utworów.

The Beauty Of Gemina posiada cały szereg unikalnych elementów którym przewodzi mroczny, intensywny i charakterystyczny głos Michaela Sele, efektownie unoszący się nad muzyką, co przynosi piosenkom status hymnów, które w zależności od swojego przesłania dotykają głębokich emocji wyrażonych w mniej lub bardziej ponury i agresywny sposób.

Nowe brzmienie The Beauty of Gemina jest bardziej lśniące i melodyjne. Piosenki są bardziej naturalne i lekkie lecz mimo wszystko nie brak im mrocznej intensywności. Sekcja rytmiczna prowadzona przez Maca Vinzensa (perkusja) i Davida Vetscha (bas) w towarzystwie masywnych, psychodelicznych ścian gitar i orkiestrowych przejść oddają spoistość i epicki blask utworów.

Poetyckie teksty piosenek skomponowanych przez Michaela Sele opowiadają wzruszające historie, doskonale pasujące do dźwiękowej koncepcji albumu. W mistrzowski sposób połączone style new wave i dark rocka, zdolność tworzenia tanecznych, chwytliwych, melodyjnych utworów, co daje grupie The Beauty Of Gemina pełne prawo do międzynarodowego konkurowania z innymi zespołami tego gatunku.