AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Blind Passengers
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Blind Passengers
Blind Passengers na Nocturnal Culture Night 2011

Blind Passengers
Blind Passengers na M'era Luna 2011

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1987

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial, industrial metal, synthpop

WWW:
http://www.blindpassengers.de
http://www.myspace.com/blindpassengerofficial

Skład zespołu:

Rayner Schimer
Nik Page


Biografia:

Blind Passengers dorastał za żelazną kurtyną w sektorze nie sojuszniczych Niemiec. Dwa lata po upadku muru berlińskiego ukazał się ich debiutancki album "The Glamour Of Darkness". I już wtedy rozpoczęła się obiecująca egzystencja zespołu, który obecnie uważany jest za jeden z najbardziej znanych industrialno/metalowych formacji w całych Niemczech. W ciągu ostatnich paru lat Blind Passengers brali udział w ponad 70 dużych europejskich festiwalach rockowych m.in. Rock am Ring, Rock im Park, Wacken-Open Air, Arvika-Festivalen, Zillo-Open Air, Dynamo - North Power Jam, Go Bang. Grali na jednej scenie, wymieniając tylko kilku z takimi sławami jak: David Bowie, The Prodigy, Sisters Of Mercy, Type O Negative, Dog Eat Dog, Front 242, Skunk Anansie czy Clawfinger.
Dorastając za wspomnianą już żelazną kurtyną we wschodnim Berlinie, pośród narzuconej marksistowsko-leninowskiej edukacji, Nik Page odkrył, stosunkowo późno, co będzie sensem jego życia. Idąc w obranym przez siebie kierunku na swojej drodze spotkał Raynera Schirner’a co okazało się być kluczowym doświadczeniem. W wieku 13-stu lat Schirner został w szkole przeniesiony do klasy Page’a, niespełna 3 lata później w głowach obu nastolatków pojawiła się wizja dotycząca powstania ich wspólnego elektryczno/rockowego zespołu Blind Passengers.
‘’ Blind Passengers symbolizuje nowoczesne społeczeństwo zombie, które woli zamknąć oczy i uszy, po to aby spokojnie i komfortowo dalej płynąć tym samym nurtem co wszyscy, nigdy po drodze nie wpadając na jakiekolwiek bolesne przeszkody. Przyzwyczajeni do widoku swojej własnej krwi, nie wiedzą co to strach.’’ - definicja Page’a.