AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
C-Lekktor - Radioakktivity


Czytano: 1120 razy

91%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
W 2015 roku została wydana płyta zespołu C-Lekkor "Radioakktivity". Nad masteringiem czuwał sam Jan Loamfield znany szerzej jako Noisuf-X oraz X-Fusion. Data wypuszczenia albumu nie była przypadkiem – jest to siedemdziesiąta rocznica ataku nuklearnego i czterdziesta nagrania oryginału Kraftwerka.
C-Lekktora nie trzeba z pewnością przedstawiać, od lat meksykański zespół posiada ugruntowaną pozycję na scenie Industrialnej. Na początku trzeba zaznaczyć, iż płyta jest coverem utworu niemieckiego zespołu Kraftwerk i jest to bardzo udana adaptacja. Dla meksykańskiego zespołu album stanowi rewolucję na tle starszych utworów, ponieważ "Radioakktivity" zostało znacznie lepiej zmiksowane, przez co             poszczególne warstwy są dobrze słyszalne i przejrzyste.
W trakcie słuchania remiksu Noisuf-X od razu nasuwa się ledwo słyszalny i szeroko spanoramizowany bas, który powoduje, że mimo bardzo wyraźnej stopy perkusyjnej, nie jest to typowo klubowy utwór. Pozostała warstwa muzyczna, jak chociażby użycie sampli z licznika Geigera nieco ratuje utwór, jednak po artyście o tak silnej pozycji jak Jan.L oczekiwałbym czegoś więcej. "Radioakktivity" z całą pewnością można uznać za popisowy utwór meksykańskiego zespołu. Ogromna zmienność dźwięków oraz bardzo bogate tło to główne atuty piosenki. Kompozycja do samego końca pozostaje nieprzewidywalna, lecz na pewno nie jest ona bezładna.
Album C-Lekktora wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością, ale też przypomina słuchaczowi o tym, czego słucha – Industrialu. Elektrownie atomowe nie są i nie będą niczym oryginalnym w sferze muzyki CyberGoth, jednak odświeżanie atrakcyjnych wzorców nie jest niczym złym. " Radioakktivity" to płyta z pewnością udana, lecz na miejscu autorów pokusiłbym się o kilka różnych adaptacji tego samego utworu i stworzył długą płytę na podstawie jednego dzieła. C-Lekktor potwierdził swoją pozycję na rynku muzycznym oraz pokazał, że po meksykańskim zespole możemy jeszcze się wiele spodziewać.

Tracklista:

1. Radioakktivity (Radio Mix)
2. Radioakktivity (Noisuf-X Mix)
3. Radioakktivity
Autor:
Data dodania: 2018-05-31 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: