AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Coma Alliance
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Coma Alliance
Adrian Hates i Torben Wendt

Coma Alliance
Adrian Hates i Torben Wendt

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2016

Gatunek muzyczny:
dark wave, Gothic, Minimal Electro, trip-hop

WWW:
https://www.comaalliance.com

Skład zespołu:

Adrian Hates
Torben Wendt


Biografia:

Coma Alliance to wspólny projekt dwóch artystów sceny wave/electro Adriana Hates (Diary of Dreams) i Torbena Wendta (Diorama). Przez dekady ich ścieżki wielokrotnie się krzyżowały, czy to podczas tras koncertowych czy też muzycznych produkcji, co ostatecznie doprowadziło do podjęcia decyzji o wykorzystaniu wspólnych doświadczeń i stworzenia na ich podstawie projektu, dającego przestrzeń do spróbowania czegoś zupełnie nowego.

W Coma Alliance, ich korzenie stylistycznie mocno osadzają się na gatunkach dark wave i Gothic, a są uzupełniane przez elementy trip hopu i minimal electro. Interakcja zarówno między ich wyróźniającymi się wokalami jak i odmiennym podejściem do produkcji tworzy wyjątkowe, nowe brzmienie – mroczne, współczesne i taneczne.

Coma Alliance to wspólne przedsięwzięcie Diary of Dreams i Diorama.

Ich pierwsza wpólna trasa pod pseudonimem Coma Alliance miała miejsce w 2016, wtedy wciąż niezależnie pracowali jako Diary of Dreams i Diorama wraz z goścmi. W styczniu 2019, Adrian i Torben posunęli się jednak o krok dalej. Coma Alliance zagrało koncerty w 7 miastach w Niemczech i 2 w Rosji – jako 1 zespół z 1 show scenicznym. Zagrali wtedy zarówno nowe interpretacje dobrze już znanych klasyków granych przez ich zespoły jak również piosenki z debiutanckiego albumu Coma Alliance.
Coma Alliance na trasie występują w składzie – Adrian Hates, Torben Wendt, Zura Nakamura, Max.