AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Drab Majesty & Kaelan Mikla + Mala Herba I Blind Hearts
Drab Majesty & Kaelan Mikla + Mala Herba I Blind Hearts - Praga, Klub Hydrozagadka
Rozpoczęcie: Wtorek 2018-01-23 20:30
Zakończenie: Wtorek 2018-01-23 23:30
Wstęp: 35pln / 45 pln
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Miejsce:Poland, Praga, Klub Hydrozagadka (Ulica 11 Listopada 22)
Deep in our hearts. We are alone. Deep in out blind hearts. Skin and bone.

+++++++

Drab Majesty to solowy projekt Deb DeMure’a, androgynicznego alter ego pochodzącego z Los Angeles muzyka, Andrew Clinco. Drab Majesty elokwentnie łączy klasyczny new wave lat 80-tych i wczesne 4AD z futurystyczną oryginalnością. Maniacy zimnych klimatów lat 80. mogą się totalnie zachwycić. Nie wypada tego przegapić (!)

Kælan Mikla to dziewczęce trio z Islandii poruszające się w rejonach post-punk/darkwave/new wave. Istnieją od 2013 roku, zaczynając od typowo post-punkowego składu, z czasem ewoluując do bardziej darkwave’owej odsłony z basem i dwoma syntezatorami. W ich muzyce znajdziemy hektolitry najgęstszego mroku, nowofalową surowość i szaleńczo rozemocjonany wokal (oraz poetyckie islandzkei teksty). W lipcu 2016 roku Kælan Mikla wydały debiutancki album w greckiej wytwórni Fabrika Records. Swoimi wydawnictwami (także sesja live u KEXP) i koncertami w wielu miejscach Europy dorobiły się międzynarodowej rozpoznawalności. Debiut w nakładzie 500 szt. rozszedł się w ciągu miesiąca, a klip do numeru "Kalt" ma jakieś 150 tysięcy odsłon na Youtube.

support: Mala Herba
Solowy projekt artystki dźwiękowej i queerowej aktywistki Zosi Hołubowskiej. Bazująć na tradycyjnej muzyce, magii i demonologii Europy Wschodniej, Mala Herba odkrywa sex-pozytywność i queer. Mocne, wiedźmowate wokale wplecione są pomiędzy hipnotyczne bity, zimne basowe linie i romatyczne syntezatorowe melodie. Jest w tym coś gotyckiego i dramatycznego, ale to "coś" wciąż sprawia że chce się tańczyć. Czasami melodia załamuje się, głos staje się zaklęciem a piosenka przemienia się w noisowy dźwiękowy krajobraz. Ale wtedy basowe arpeggio znów uderza, a twoje kości wibrują od rytmu i basu zainspirowanego italo-disco.

https://www.facebook.com/malaherbawitch/

++++++++


Start: 20:30
Bilety: 35pln* (sprzedaż online)/45 pln (w dniu koncertu na bramce)
* sprzedaż biletów online ruszy niebawem

_________________________________
BE THERE. DON'T BURN THE FIRES.