AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Dwa koncerty Lahka Muza oraz Bisclaveret
Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Dwa kraje, dwa zespoły, dwa różne gatunki muzyczne. Składy ze Słowacji i Polski pokażą, co to znaczy grać inaczej niż wszyscy. Na koncert zaprasza Kompresor.
W piątek 9 maja o godzinie 20:00 w klubie Wydział Remontowy przy ulicy Doki 1 odbędzie się koncert zespołu Ľahká Múza oraz premiera nowego albumu gdańskiego Bisclaveret.
Ľahká Múza to grupa powstała w 1984 roku w byłej Czechosłowacji. Jej inspiracje ulegały wielokrotnym zmianom, co odbiło się na jej muzyce. Ta różnorodność wpływów pozwoliła artystom wypracować unikatowe brzmienie, niespotykane dotąd w Europie Środkowowschodniej. Zespół niejednokrotnie odwiedzał Polskę. Gościł zarówno na festiwalach jak i na koncertach klubowych. W maju zespół obchodzi swoje 30-lecie. 

Bisclaveret jest rodzimym reprezentantem sceny ambientowej. Projekt powstały w 2000 roku w Gdańsku. Duet Radosław Murawski i Maciej Mehring od początku podąża własną drogą. Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Występ związany będzie z premierą nowego albumu zatytułowanego "Theu Anagnosis". Czego możemy się po nim spodziewać? Przyjdźcie i sprawdźcie sami! 

Organizatorem imprezy jest Kompresor, fundacja zajmująca się wspieraniem i promocją alternatywnych i niezależnych artystów.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://kompresor.art.pl  lub na profilu w serwisie Facebook https://facebook.com/kompresorpl
Autor: pornocreep
Tłumacz: morrigan
Źródło: http://kompresor.art.pl / 2014-05-10 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: