AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Krystal System - Underground


Czytano: 2302 razy

90%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Biorąc pod uwagę dokonania Miss Kittin and The Hacker, wydawnictwo "Underground" duetu Krystal System wypada znacznie lepiej. Ta debiutancka płyta paryskiej formacji jest wielką niespodzianką. Wprawdzie kompilacja post-punkowych elektronicznych dźwięków w połączeniu z mocnym elektronicznym beatem i ciężkimi, metalowymi gitarami może wydawać się dość ograna, ale to tylko pozory.
Krystal System wie co jest w muzyce dobre i z pełną pasją tworzy unikatową mieszankę dźwięków, która poruszy nawet najbardziej zatwardziałych konserwatystów. Zespół tworzy ciekawe kolaże muzyczne, które w połączeniu z inteligentnymi tekstami, śpiewanymi zarówno w języku angielskim i francuskim, seksownym kobiecym wokalem, decydują o tym, że ich twórczość zapada na długo w pamięci.
Malkontenci mogą zarzucać im że ciężkie metalowe elementy zostały zaczerpnięte prosto z twórczości Rammstein, ale przecież ten niemiecki zespół też wzorował się wcześniejszymi dokonaniami innych artystów.
Nie jest sztuką odtworzyć czyjeś brzmienie, ale sztuką jest stworzyć swoisty klimat, który wciągnie słuchacza na dobre. A artyści z Krystal System to potrafią. Na swoim albumie opowiadają się oni przeciw pasywnej masowej kulturze. Utwory "Idols" i "New World" zwracają uwagę na rodzaj relacji panujących w obecnych czasach w naszym społeczeństwie – ludzie nie poświęcając czasu na poznanie siebie i bliskich sobie osób, nie starają się myśleć samodzielnie, tylko egzystują według ślepo wyznawanych ogólnie przyjętych reguł postępowania. Nikt nie zastanawia się dlaczego tak jest i czemu tak się dzieje że nie potrafimy się już komunikować z innymi, zaakceptować siebie jak i otworzyć się na to co jest dla nas odmienne.
W obecnym świecie zdaje się, że wszystko jest iluzją, a odwracając się od realiów życia tkwimy zawieszeni w wirtualnym świecie, gdzie uczucia zostają zredukowane do minimum, a to co nas otacza to krajobraz wypełniony emocjonalną pustką. Uciekamy od rzeczywistości, siebie, codziennych problemów a także od tego co może skłonić nas do refleksji, co pozwoli zastanowić się nad naszym życiem.
Kawałek "Demain n'existe pas" to swoista odpowiedź na "There’s no Tomorrow" Clan of Xymox.
"Underground" jest bardzo emocjonalną płytą. Jest to zarazem niezwykle mocny debiut który ma szanse zapisać się trwałe w muzycznych arkanach elektronicznego grania.

Tracklista:

01. Underground
02. Mental
03. I love my chains
04. Instar
05. New World
06. The day I died
07. Slice
08. Alakor
09. Demain n'existe pas
10. Idols
11. Something you hate
12. Elektrostal
13. Krystal Song
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2011-08-01 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: