AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lahannya
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lahannya
Lahannya

Lahannya
Lahannya & Band

Kraj:
Anglia / United Kingdom

Data powstania:
2005

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, Gothic Rock, industrial

WWW:
http://www.lahannya.com
http://www.myspace.com/lahannya

Skład zespołu:

Lahannya - teksty, wokal
Lutz Demmler - gitara basowa
Belle - perkusja
Chris Milden - gitara

Biografia:

Oszałamiający industrialno/rockowy, angielsko/niemiecki kwartet Lahannya to propozycja dla wielbicieli takich formacji jak: Lacuna Coil, Birthday Massacre. czy Marilyna Manson'a.
Lahannya - frontwoman, będąca ikoną gotyckiej muzyki, rozpoczęła swoją karierę jako artystka solowa. Wydając w 2000 roku swoją debiutancką EP ‘’Drowning’’, objawiła swój talent światu kojarząc się z zespołami typu Throwing Muses i Cocteau Twins, wkrótce stała się rozrywaną, gościnną wokalistką która udzielała się między innymi w projektach: Soman, Combichrist, Greenhaus a nawet ASP. W 2005 roku Lahannya rozpoczęła współpracę z basistą Lutzem Demmlerem z którym nagrała swój pierwszy pełny album ‘’ Reality Shotgun", niekonwencjonalne małżeństwo pomiędzy alternatywnym rockiem a dark elektro, zostało zawarte. Lutz wraz z gitarzystą Chrisem Mildenem i perkusistą Belle stali się nieodłącznym składem od teraz już kwartetu Lahannya, który od tej chwili jeździ w obszerne tournee koncertując z tak znanymi artystami jak: Emilie Autumn, ASP i Moon Kana.
Wiosną 2008 roku Lahannya wydała kolejną EP ‘’Welcome To The Underground". Otworzyła się nowa era w historii zespołu, który na dobre przekształcił się w mocniejszy industrial/rockowy projekt z akcentem ostrzejszego metalu, również tematycznie zespół stał się bezpieczną przystanią undergroundu dla ludzi którzy czują się wyobcowani w społeczeństwie gdzie nad mrocznym światem, władzę trzyma żelazna pięść.
19 października 2009 roku, wytwórnia Kabuki, wydała drugi album odważnej artystki z Wielkiej Brytanii - ‘’Defiance’’. Album który jest jak do tej pory najciemniejszą i najbardziej agresywną odsłoną zespołu Lahannya.