AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Miss FD
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Miss FD
Miss FD

Miss FD
Miss FD

Kraj:
USA

Data powstania:
2009-11-01

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, industrial, synthpop

WWW:
http://www.missfd.com
https://www.facebook.com/MissFDMusic

Skład zespołu:

 Miss FD - muzyka
Live: Miss FD, Static23

Biografia:

Miss FD jest artystką działającą w obszarach dark elektronicznej muzyki, jest ona wykonawczynią, autorką tekstów i producentką. Muzyka Miss FD jest zjednoczona przez charakterystyczne wizje, wniesione do życia twórczego przez dźwięki i odpowiednio dobrane do nich teksty. Pomysłowe struktury piosenek z mrocznymi bitami, które zdobią uwodzicielskie i niepokorne partie wokalne.

Pierwszy pełny album Miss FD z którym artystka pokazała światu oblicze swojego dark elektronicznego projektu – ‘’Monsters in the Industry’’, to surowa, elegancka i niebezpieczna oferta, która bardzo szybko zdobyła kilka pozytywnie mocnych opinii. W tym samym czasie został również nakręcony pierwszy oficjalny wideoklip Miss FD do utworu "Enter the Void".

Rok 2011 przyniósł debiut ‘’ Love Never Dies’’ skręt FD w znacznie mroczniejszą odsłonę pod względem zarówno muzycznym jak i tekstowym gdzie głównym tematem jest badanie granic bólu i rozpaczy. Podobnie jak jego poprzednik, album otrzymał falę pozytywnych recenzji, deklarujących go jako ‘’cudowny, zniewalający’’ i ‘’czysty muzyczny artyzm.’’

Opierając się na silnym wsparciu fanów zarówno tych na wyciągnięcie ręki jak i tych online, zwiększył się wpływ Miss FD w światku elektro/industrial/EBM doprowadzając ją tym samym do współpracy z wieloma wiodącymi artystami m.in. z Ghost & Writer, Empusa, Anguisette i END: The DJ
 
18 czerwca 2013 roku Miss FD wydała swój trzeci studyjny album ‘’Comfort for the Desolate.’’ Wydawnictwo prawie automatycznie od razu spotkało się z ciepłym przyjęciem i pozytywnymi opiniami, udowadniając wszystkim że Miss FD naprawdę wysoko stawia poprzeczkę. "Comfort for the Desolate" kontynuuje tryb mocno osobistych tekstów badających trudne filozoficzne pojęcia – tożsamość, istnienie, świadomość i znaczenie.
Z nawiedzającym i dodatkowo żartobliwym inspirującym nurtem całej swojej twórczości z zakaźnymi, mrocznymi melodiami FD stwarza atmosferę zgorszenia i chaosu, przekraczając granice darkwave’u i industrialu, sprawiając tym że fani tej artystki z niecierpliwością czekają na jej kolejne muzyczne wcielenie.