AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Noblesse Oblige
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Noblesse Oblige
Valerie Renay & Sebastian Lee Philipp

Noblesse Oblige
Noblesse Oblige

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
Electroclash, electronic

WWW:
http://www.noblesseoblige.co.uk
http://www.facebook.com/noblesseobligeofficial

Skład zespołu:

Sebastian Lee Philipp
Valerie Renay


Biografia:

Ex londyńskie duo (obecnie mieszkają i tworzą w Berlinie) tworzące Noblesse Oblige zostało założone na początku 2004 roku przez niemieckiego autora tekstów oraz producenta, Sebastiana Lee Philipp'a i francuską performenkę, Valerie Renay po spotkaniu na balu maskowym w Hoxton, podczas którego Valerie wystepowała w przedstawieniu.

Ich debiutancki album "Privilage Entails Responsibility", którego nazwa to tłumaczenie nazwy zespołu, został wydany w Wielkiej Brytanii w 2006 roku.
Ich eklektyczne połączenie disco punk'a, francuskiego chanson lat 60-tych i surowego akustycznego folkloru wraz z lirycznym dowcipem i czarnym humorem, okazało się atrakcyjną kombinacją muzyczną dla londyńskiej publiczności. Pierwszy singiel "Bitch and Daddy (Don't touch me there)" szybko stał się regularnym gościem w europejskich klubach grających indie.

Przenosząc się do Berlina jesienią 2006 roku, Noblesse Oblige rozpoczęło pracę nad albumem "In Exile", wydanym jesienią 2008 roku nakładem RepoRecords. Nagrany przez zespół, w ich własnym studio Neukölln, album to podróż przez pisarsko muzyczne smaki style, biorące inspiracje z gotyckich horrorów, afrykańskich dźwięków plemiennych oraz współczesnej muzyki rozrywkowej. Piosenki są pod akompaniamentem trójjęzycznych tekstów, zawierających łatwe do złożenia rymy, opowiadające o obsesji członków zespołu odnośnie śmierci i seksu, po bardziej zmysłowe i graniczące ze snem opowieści o nieodnalezionej miłości i samotności. Dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak Dresden Dolls, Vive La Fete oraz nawet z Patti Smith, Noblesse Oblige otrzymało reputację dzikich i spektakularnych wykonań na żywo.

W 2010 roku, Metropolis Records dumnie zaprezentowało trzeci album Noblesse Oblige "Malady". Album o koncepcie okultystycznym, który cytuje wizualnie Kenneth'a Angera, tekstowo Aleistera Crowley'a, oraz dokłada do tego inspiracje z melancholijnych wierszy Christiny Resetti. ‘’Malady’’ łączy w sobie świat dźwięków kiczowago popu oraz teatralność new wave, tworzącą niepowtarzalną scenę muzyczną.