AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Super Girl & Romantic Boys
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Super Girl & Romantic Boys
Super Girl & Romantic Boys

Super Girl & Romantic Boys
Super Girl & Romantic Boys

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
Electroclash, electronic

WWW:
https://www.facebook.com/supergirlromanticboys
https://soundcloud.com/siostraneuroza/super-girl-romantic-boys

Skład zespołu:

Ewik - (Ewa Malinowska) - wokal
Kostja - (Konstanty Usenko) - syntezator, wokal
Lord Mich - (Michał Wróblewski) - gitara
Phil - (Filip Rakowski) - perkusja, sekwencer

Biografia:

Zaczynali w 1998 w Warszawie, w czasach wszechobecnego techno i raczkującego w Polsce hip hopu. Nikt wtedy jeszcze nie wiedział, że za parę lat muzyka i styl lat 80-tych staną się największym krzykiem mody, a PRL-owskie gwiazdy z tamtych czasów zaczną reaktywować się jak grzyby po deszczu. Wywodzili się ze środowisk punkowych, zainspirowani pierwszymi retro-dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję na squaty Warszawy, z adapterów Unitry puszczając przeboje Kombi, Urszuli, Kapitana Nemo i innych gwiazd polskiego new romantic/disco.
 
Wkrótce potem zwariowana ekipa roznosząca piwniczne parkiety przy pomocy syntezatorka Casio, gitary i automatu perkusyjnego, sama zaczęła tworzyć disco- traszowe hity pod nazwą Super Girl & Romantic Boys. Ich pierwsze koncerty w 1999 roku przypominają istne tornado. Wampiryczne makijaże, brokat, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skacze sobie po głowach. Do tego smutne teksty o nieszczęśliwej miłości, osadzone w klaustrofobicznej, zimnowojennej atmosferze.
 
Następny etap działalności Super Girl & Romantic Boys to bardziej konceptualna odsłona w klimacie surowego post new romantic. Wraz z początkiem mody na lata 80-te, media zaczynają interesować się zespołem, którego sztandarowy hit "Spokój" pojawia się na składance "Disco Chaos" wydanej w 2002 roku przez wytwórnię SP Records. "Romantiki" w tym okresie bardzo aktywnie koncertują w Polsce i za granicą (Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Rosja, Białoruś), nagrywają kultowe już dziś teledyski, a także swój pierwszy legendarny album, który ma zostać wydany przez SP Records. Niestety, po podpisaniu feralnej umowy, wydawca z nieznanych powodów odmawia wydania materiału, przy okazji zamrażając go na 10 lat. Oprócz rozgłośni "Radiostacja", fani mogą posłuchać piosenek zespołu wyłącznie na koncertach, a płytę ściągnąć sobie z internetu. Zespół zyskuje status legendy, lecz sytuacja związana z zablokowaniem materiału, powoduje frustrację, która przyczynia się do zawieszenia działalności w 2006 roku....
 
W 2008 SGRB zagrali dużą trasę koncertową z okazji swojego 10-lecia i znów zniknęli na pięć lat. Przez cały ten okres czasu piosenka "Spokój" stała się jednym z największych polskich przebojów pierwszej dekady XXI wieku.
 
W tym roku, po wygaśnięciu feralnego kontraktu z SP Records, zespół po raz pierwszy w swej historii ma szansę na oficjalne wydanie materiału. W czerwcu Antena Krzyku szykuje wydanie dwupłytowego DVD "SGRB - Miłość z tamtych lat" podsumowującego działalność "Romantików".