AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
NUN - This is electropop


Czytano: 11129 razy

90%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:

Z grupą Nun miałam niekwestionowaną przyjemność spotkać się już słuchając składanki „The Best Of Polish Synth”, gdzie od razu ich muzyka mnie zaciekawiła. Teraz mam w odtwarzaczu zapowiedź ich płyty o tytule „This is electropop” już po jednokrotnym przesłuchaniu stwierdziłam, że tytuł płyty jest jak najbardziej trafny bowiem muzyka która płynie z moich głośników to właśnie.. electropop i to jeden z lepszych. Pozytywnie zaskakuje mnie fakt, iż NUN jest zespołem polskim, nagrywającym w rodzimym kraju nie zważając na przeciwności z tego faktu wypływające.

Muzyka NUN porywa od początku do końca. Bardzo taneczne rytmy i spokojny ciekawy wokal kobiecy tworzą niezwykle udane, interesujące kompozycje, które składają się na niesamowitą całość dorównującą swoją klasą i wykonaniem najbardziej znanym zagranicznym wykonawcom sceny elektronicznej. Bardzo dobrą stroną tej płyty jest to, że nie mam jednoznacznych i samo narzucających się skojarzeń z żadną grupą. Dobrze opracowane utwory i staranne ich zremiksowane wersje dosłownie połechtały przyjemnie mój muzyczny gust.
Całości miło mi się słucha do teraz i zdecydowanie się nie nudzi. Wiele z tych aranżacji wspaniale przyjmą się jestem pewna, na imprezach ale też są rewelacyjne do słuchania ich w domu podczas dnia gdy potrzebujemy energii, gdyż ta płyta zdaje się energetyzować słuchacza bogactwem dźwięków i chwytającym rytmem. Co więcej jest to ładunek bardzo dobrej, pozytywnej energii, która poprawia nastrój na cały dzień. Zdecydowaną perełką na tej płycie jest bardzo mocny, szybki i energiczny utwór „Stop!”, który bardzo mocno kojarzy mi się z zachodnią wysoce rozwiniętą sceną klubową w klimacie elektroniki. Mam wrażenie, że właśnie te zagraniczne klubowe inspiracje są słyszalne na tej płycie, co bynajmniej jej nie uwłacza a wręcz przeciwnie jest dużym wyróżnieniem.

Polecam ją wszystkim miłośnikom muzyki electro , synth i future, gdyż sądzę, ze znajdą na niej bardzo interesujące dźwięki a także wszystkim, którzy ciekawi są jak dobre są nasze grupy. A NUN uważam w tej chwili za jedną z najlepszych polskich grup na scenie elektronicznej.

1. Stop
2. Vision (radio Olli)
3. Blind (Steve n king mix)
4. Here4U (minerve remix master)
5. Hope
6. I dont Know How (Clear Of Junk dance mix)
7. I dont Know How (radio)

Autor:
Tłumacz: Selene
Data dodania: 2005-10-26 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: