AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Projekt LR
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Projekt LR
Logo - Projekt LR

Projekt LR
Projekt LR fot. Sylwia SarzyńskaKraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2009-02

Gatunek muzyczny:
ebm, electro-industrial, industrial, industrial metal, industrial rock

WWW:
http://www.projektlr.c0.pl
http://www.facebook.com/ProjektLR

Skład zespołu:

Tomasz "Lecter" Herbrich - komponowanie, syntezatory, gitary, dodatkowe wokale
Michał "Quosu" Kłosiński - wokal, gitara


Biografia:

Projekt LR powstał w lutym 2009 roku w Warszawie, z myślą o tworzeniu muzyki niezależnej. Obecnie w skład zespołu wchodzi Lecter (Tomasz Herbrich) oraz Kłosu (Michał Kłosiński). Ich twórczość inspirowana jest głównie nurtem metalowo-industrialnym, chociaż nie stronią także od bardziej rave’owych rytmów. Nagrywane przez nich utwory są swego rodzaju eksperymentem i zabawą z dźwiękiem, co owocuje innym, ale wpadającym w ucho brzmieniem. Odnaleźć w nich można sporą dozę elektroniki, poprzeplatanej gitarowymi wstawkami. Od strony wokalnej jest mocny metalowy głos, przechodzący w czysty i melodyjny śpiew.
Zespół w trakcie swojej działalności zaliczył wiele udanych występów, m.in. na festiwalu „Muzyka na plan”, w którym tworzyli tło muzyczne do filmu „Nofseratu, symfonia grozy” oraz na warszawskim Postindustry Nacht Im Bunker.

Projekt LR ma na swoim koncie Longplaya „M3DYCYN4”, wypuszczonego w 2011 za pośrednictwem wytwórni Megatotal.pl. Z płyty tej pochodzi singiel „W13C3J”, do którego powstał oficjalny klip. Zespół ma również wydane w 2012 roku przez Purple Laboratories EP „God Bless All Murderers”. Z kolei z tej płyty pochodzi singiel „I Want it Now”, który można usłyszeć na składance Halotan Sampler 03. Po sieci krążą także ich dwie demówki: Insomnia i Pocisk. Są to wczesne nagrania z początków działalności zespołu.

Inspiracje to głównie nurt industrialowy, np Nine Inch Nails, Skinny Puppy czy Front Line Assembly, lecz trzeba tu dodać parę innych kapel z nurtu około-elektronicznego: The Prodigy, Depeche Mode czy Jean Michaele Jarre.