AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Sclerosis Multiplex - Warsaw Electronic Festival Dla Przemka Ciszka
Sclerosis Multiplex - Warsaw Electronic Festival Dla Przemka Ciszka -  Herbaciarnia Cafe Belg (Aleja Najświętszej Marii Panny 32), Częstochowa
Rozpoczęcie: Sobota 2011-05-07 19:00
Zakończenie: Niedziela 2011-05-08 00:00
Wstęp: 10PLN
Www: Zobacz
Autor: Dobermann
Kategoria: Koncert + impreza
Miejsce:Częstochowa, Herbaciarnia Cafe Belg (Aleja Najświętszej Marii Panny 32)
Po raz kolejny artyści związani ze sceną Warsaw Electronic Festival odwiedzą Częstochowę, w ramach istniejących od 2007 roku ogólnopolskich działań koncertowych znanych pod nazwą WEF on TOUR. Jednak tym razem będzie to koncert na rzecz częstochowianina Przemka Ciszka, który od sześciu lat cierpi na stwardnienie rozsiane. Celem imprezy jest pomoc w propagowaniu inicjatywy przekazywania 1% podatku. W ramach fundacji Dobro Powraca - Fundacja na Rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane zostało stworzone specjalne subkonto, gdzie można finansowo wesprzeć Przemka w walce z chorobą.

Przy współpracy WEF, Fundacji Szuka i Technologia (Warszawa) oraz herbaciarni Cafe Belg, odbędzie się spotkanie z muzyką dobrze już znanych artystów ze sceny WEF. Zagrają: Grzegorz Bojanek (Częstochowa), Krzysztof Orluk (Zabrze), WO (Poznań), Vasen Piparjuuri (Warszawa) oraz Nmls (Warszawa). Poza prezentacją twórczości artystów, będą dostępne specjalnie przygotowane na tę okazję płyty CD wykonawców wytwórni WEFrec i EtaLabel.

Warsaw Electronic Festival (WEF) to jeden z najstarszych polskich festiwali prezentujący nowoczesną scenę muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, a także multimedia i Vjing, w tym roku obchodzący swoje 10-lecie istnienia. Jest organizowany rok do roku przez Fundację Sztuka i Technologia oraz Zachętę Narodową Galerię Sztuki. WEF koncentruje się na Polakach, mimo że na scenie WEF nie brakuje również twórców zagranicznych. Od roku 2001 na scenie WEF zaistniało ponad 300 artystów zarówno z Polski jak i zagranicy.

Informacje o artystach:

Grzegorz Bojanek
Grzegorz Bojanek, założyciel internetowego labelu www.etalabel.com, promującego twórców muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. W swojej twórczości realizuje zamysł wprowadzania brzmień eksperymentalnych i elektroakustycznych, które są połączeniem nowoczesnej melodyki, ambientu, i często noisu. Od początku swojej scenicznej działalności związany jest z Warsaw Electronic Festival, a od roku 2007 jest ścisłym współpracownikiem Jarka Grzesicy, szefa festiwalu. Współtwórca chińsko – polskiego projekt ChoP. W roku 2010 projekt ChoP docenił brytyjski reżyser Isaac Julien, który zaprosił Grzegorza i Zen Lu do udźwiękowienia jego filmu "Better Life" podczas 8-go Biennale Sztuki w Szanghaju.
www.myspace.com/ecmyspace | http://bojanek.wordpress.com

Krzysztof Orluk
Krzysztof Orluk, ur. 1986, z zamiłowania muzyk, kompozytor brzmień eksperymentalnych z pogranicza ambient, drone, minimal. Muzykę buduje przetwarzając dźwięki niskiej jakości, wykorzystując także nagrania terenowe, akustyczne i orkiestrowe. Zainteresowany procesem masteringu cyfrowego i analogowego. Swoją pierwszą płytę wydał pod pseudonimem More w wytwórni etalabel.com a ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo "Blurred Reflection" znalazło uznanie na świecie po wydaniu w holenderskim Databloem. www.myspace.com/krzysztoforluk

Vasen Piparjuuri
Vasen Piparjuuri od początku swej działalności scenicznej związany z Warsaw Electronic Festival. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną formę muzyczną. Porusza się między stylistyką IDM a drill’n’clicku. Współinicjator projektu MetaMusica. Grał między innymi na WEF Events, FreeFormFestival, Tauron Nowa Muzyka 2009, PR Radio Euro (Bis), Biennale WRO 09, Avant Art Festival 2010. W połowie 2011 roku będzie dostępny jego debiutancki album wydany w oficynie WEFREC.
www.myspace.com/vasenpiparjuuri

wo/Wojciech Morawski
Muzyk działający na pograniczu gatunków drone/ glitch/ minimal. Zainteresowany dźwiękiem przede wszystkim jako meta datą - informacją o informacji (przestrzeń, otoczenie, odbicia dźwięku). Główny komunikat to informacja o przestrzeni. Jego muzyka obfituje w wyjątkowo wysokie dźwięki. Autor muzyki do spektaklu "Stream" w wykonianiu teatru "Usta Usta Republika". Uczestnik pierwszego polskiego medialabu "MediaLab Chrzelice – Obóz kultury 2.0". Wegetarianin.
www.myspace.com/wo9

Nmls
Nmls czyli Piotr Michałowski, artysta audio współpracujący z Warsaw Electronic Festival od 2008 roku. Zajmuje się tworzeniem muzyki z takich gatunków jak: Ambient, Downtempo, Breakbeat, Chillout, IDM. Jego muzykę charakteryzuje melodyjność i częste łączenie dźwięków syntetycznych z brzmieniami akustycznymi (niekiedy mocno przetworzonymi). Na początku 2011 roku opublikował na swojej stronie (www.piotrmichalowski.pl) darmową EPkę z przeróbkami twórczości Chopina, która spotkała się z ciepłym przyjęciem. www.piotrmichalowski.pl