AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Spectra Paris - Dead Models Society


Czytano: 6263 razy

80%


Galerie:

Po raz pierwszy z zespołem Spectra Paris spotkałam się na tegorocznym Wave Gotik Treffen. Musze przyznać, iż zostałam oczarowana występem na żywo i zapragnęłam przesłuchania ich debiutanckiej płyty. Wcześniej wokalistkę kojarzyłam, jak zapewne wielu, z projektu Kirlian Camera. Muszę powiedzieć, że nie pomyliłam się i nie zawiodłam co do zespołu pod względem materiału zaprezentowanego na płycie.

Przedstawiono nam 11 utworów tworzących atmosferę czystych dźwięków elektroniki z domieszką popu i rockowych klimatów, śpiewanych nie tylko w wersji anglojęzycznej. Album otwiera „Spectra Murder Show”, bardzo przyjemny i szybko wpadający w ucho kawałek, zwłaszcza jeśli chodzi o refren. Elena Alice Fossi nie tylko dobrze wygląda, ale i posiada ciepły, mocny, charakterystyczny wokal. Tak więc z przyjemnością słucha się odświeżonej wersji „Mad World”. W trzeciej kolejności moją uwagę przykuł ostatni utwór „Falsos Suenos”. Najbardziej dynamiczny pośród wszystkich kompozycji, posiadający najwięcej wstawek gitarowych, z przepięknym podkładem melodycznym. Z kolei w utworach „Attaque Au Palais Exotica” i „Cheeky Alien Dream” można odnaleźć całe mnóstwo hipnotyzujących futurystycznych dźwięków.

Najmniej przypadła mi do gustu pozycja siódma, a mianowicie „Lucky City Oversight”. Jak dla mnie troszkę za bardzo przesłodzona słodycz z domieszką leniwego głosu. Podobnie niemiłe wrażenie wywierają utwory sekundowe, będące właściwie swego rodzaju przerwami między kolejnymi dawkami dobrej muzyki. Mimo tego całość oceniam bardzo dobrze. W końcu jeszcze nikt nie stworzył płyty idealnej. Tak więc mogę śmiało powiedzieć, iż polecam zapoznanie się z muzyką Spectra Paris.

Tracklista:

01 Spectra Murder Show
02 Mad World
03 Size Zero
04 Frozen Night
05 Homicide Boulevard Theme
06 Glittering Bullet
07 Lucky City Oversight
08 Cheeky Alien Dream
09 Attaque Au Palais Exotica
10 Heartyficial
11 Falsos Suenos 

www.myspace.com/spectraparis
Autor:
Tłumacz: Kirke
Data dodania: 2008-06-24 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: