AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Technolorgy - Dying Stars


Czytano: 1812 razy

80%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Greccy klubowicze powinni czuć się wyróżnieni faktem, iż Technolorgy bezproblemowo kontynuuje karierę rozpoczętą debiutem z 2013 roku. Faktem jest że wszyscy fani dynamicznych elektronicznych bitów będą czerpać przyjemność z obcowania z Dying Stars, nawet jeśli rodzime, etniczne elementy są w dalszym ciągu obecne i stanowią unikatowy i pociągający element, nieobecny w większości wydawnictw podobnych zespołów.

Dying Stars jest niespodziewanie romantyczne w kontekście lirycznej zawartości krążka i porzuca przytłaczające, mroczne aranżacje na rzecz melodycznych wokalizacji i rześkich future-popowych linii melodycznych. Wszystko to składa się na utwory stworzone do bycia singlami i momentalnie chwytliwe. Jest tylko niewielka grupa kompozycji na najnowszym dziele Technolorgy nie pozostawiających natychmiastowego efektu i to samo w sobie powinno stanowić o ogólnej jakości krążka.
Po otwierającym instrumentalu, który nadaje emocjonalny ton całości, słuchacz jest naraz wrzucony w głęboki nurt wirujących, rozpoznawalnych motywów - boom bity i kinetyczne rytmy są znajome ale zrealizowane z werwą i precyzją. Refreny utworów takich jak "Celestial" czy "Ligh in Darkness" z pewnością porwą odbiorców, nawet jeśli muzycznie Technolorgy woli szlifować istniejącą formule niźli ją od nowa wynaleźć. Tak naprawdę, to narastające wrażenie stylistycznego deja vu to jedyna poważna wada ich katalogu. W tym przypadku jednak duet DAVIDa i LAU, dostaje rozgrzeszenie- energia wypełniająca Dying Stars jest niezaprzeczalna i udzieli się nawet przypadkowemu słuchaczowi.
Gdzie indziej na albumie, melodie stają się cięższe chwiejąc się ku bardziej niebezpiecznym i drapieżnym regionom EBM jak na "Crestfallen", "Cliche Catharsis" czy zamykającym, fantastycznie intensywnym "Calvary".

Bez względu na to w jakim kierunku dany utwór zdaje się subtelnie popychać muzyczny ładunek, Dying Stars jest świetnie wykonanym i rozrywkowym krążkiem. Technolorgy z łatwością pozyska pozycje na play liście fanów EBM i pomoże utrzymać taneczne parkiety przy życiu przez wiele następujących sezonów.

Tracklista:

01. A Wish Upon A Dying Star
02. Celestial
03. Light In Darkness
04. Crestfallen
05. Waste Of Skin (feat. AFTEREFFECT)
06. Separate Ways (Worlds Apart)
07. Damsel In Distress
08. Xana
09. Cliche Catharsis
10. You're Losing It
11. 23
12. Calvary
Autor:
Tłumacz: DamienG
Data dodania: 2017-01-17 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: