AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Prodigy
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

The Prodigy
The Prodigy

The Prodigy
The Prodigy

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1990

Gatunek muzyczny:
electronic, electronica

WWW:
http://www.theprodigy.com/
www.facebook.com/theprodigyofficial/

Skład zespołu:

- Liam Howlett (założyciel, producent)
- Maxim (MC, wokal)

Byli, długoletni członkowie:
- Leeroy Thornhill (taniec)
- Keith Flint (wokal, taniec)

Biografia:

O sile The Prodigy wszyscy mogli się przekonać wraz z wydaniem pierwszego koncertowego DVD "World’s On Fire" w edycji Blu-Ray które zawierało również CD. Zarejestrowany materiał został sfilmowany podczas koncertu w Milton Keynes Bowl 24 czerwca 2010.
The Prodigy na temat wydawnictwa: "Ta noc była dla nas szczególna. Będąc na tej scenie odnieśliśmy triumf kiedy wszystko zaskoczyło, zobaczyliśmy efekt i byliśmy cholernie dumni."

Minęły lata, a The Prodigy wydaje swój najnowszy album, "The Day is My Enemy", przez  własną wytwórnię płytową Take Me To The Hospital, nakładem Cooking Vinyl. Jest to płyta, która zabiera w podróż poprzez bezprawne podziemia miejskiego nocnego życia, gdzie gniew jest wszechobecną energią czającą się tuż pod powierzchnią nerwowego spokoju.
"Nie mogę powiedzieć dlaczego ten album jest tak pełen gniewu, myślę, że to zwyczajnie narastało we mnie," mówi Liam Howlett "Bardziej chodzi oto, jakiego rodzaju muzykę lubię tworzyć. Zawsze postrzegałem muzykę jako formę ataku. Do tego jest mi potrzebna, aby zaatakować. Nie planowałem, że brzmienie będzie tak brutalne, takie dźwięki powstały w studio, a narastały przez ostatnie 4 lata. "Gniew jest energią", jest to tekst, który zawsze we mnie rozbrzmiewał. Napięcie jest wpisane głęboko w muzykę począwszy od pierwszego taktu. Chodzi o dźwięki jakie prezentują poczucie zagrożenia. O to właśnie chodzi w brzmieniu The Prodigy."