AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wayne Hussey & Julianne Regan - Curios


Czytano: 4136 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Curios jest z pewnością propozycją dla dojrzałego słuchacza, będącego w stanie docenić interpretację utworów stworzoną przez Wayne’a Hussey’a (The Mission) i Julianne Regan (All About Eve).

Curios to w zamierzeniu zbiór coverów napisanych przez innych artystów, a zarazem autorska interpretacja zaangażowanych w projekt muzyków. Zawiera również dwa całkiem nowe utwory. Na płycie znalazła się też nowa interpretacja Naked and Savage (The Mission) oraz Calling Your Name (All About Eve).
Z pewnością zaskoczy zarówno fanów The Mission jak i All About Eve, gdyż Wayne i Julianne po prostu stworzyli tutaj inną jakość współpracy niż dotychczas.
Pewnym jest, iż produkcja Curios musiała wymagać wiele dedykacji i zostało w nią włożone dużo serca, jako że Julianne na stałe mieszka w Londynie natomiast Wayne w Brazylii, różnica czasowa musiała więc dać się im mocno we znaki.

Co do samego albumu jest to spokojna, stonowana i ciepła propozycja na jesienne oraz zimowe długie wieczory.
Pierwsze przesłuchanie powoduje automatyczne wyszukanie w głowie odnośników do oryginałów, co zostało zmienione, jak przebiega interpretacja, czy zostało coś nowego dodane?
Z pewnością dla fanów Depeche Mode nie małym zaskoczeniem może być tu interpretacja kultowego Enjoy the Silence. Jest ona dużo wolniejsza od oryginału, przez co zyskuje całkiem nowy wymiar. Na uwagę też zasługuje Where the Wild Roses Grow (Nick Cave & Kylie Minogue), ciekawa jestem jaki teledysk powstałby do tej aranżacji?

Po kolejnych odtworzeniach dopiero można się skupić na samej zawartości Curios jako takiej.
Wokal Julianne jest nastrojowy i wprawia odbiorcę w specyficzny nastój jak zwykle, nie jest tu istotne który akurat utwór jest odtwarzany, nie można jej pomylić z nikim innym.
Możemy również dostrzec Wayne’a w nowej roli, nieco narracyjnej i również bardzo nastrojowej. Łatwo jest zauważyć lekkość z jaką przychodzi muzykom współpraca ze sobą mimo dzielącej ich odległości.
Widocznie nić porozumienia jest między nimi bardzo silna, przez co mogli w sposób całkowicie niezobowiązujący zinterpretować te utwory, które jak sami mówią zaliczają do swoich ulubionych, co mam nadzieję sprawiło im wiele radości, albowiem tylko oni we dwoje stworzyli cały album, bez udziału innych muzyków.
Udało im się również pogodzić wspólne gusta muzyczne przy wyborze utworów, co jak wiemy bywa często zadaniem iście karkołomnym.
Na płycie znalazły się dwa całkiem nowe utwory - Dangerous Eyes - jest utworem wniesionym przez Julianne oraz A Change in the Weather - piosenka skomponowana przez Wayne’a Hussey’a.
Oba zdają się doskonale pasować do ogólnego spokojnego i zrównoważonego klimatu Curios.

Tak jak zauważyłam na wstępie jest to album skierowany do dojrzałej publiczności i na pewno wzbudzi wiele kontrowersji, tym niemniej przyjemnie się go słucha i jest ciekawą pozycją w dorobku obu zaangażowanych w niego osób.

Tracklista:

01.Naked and Savage (The Mission)
02.Ordinary World (Duran Duran)
03.Enjoy The Silence (Depeche Mode)
04.Another Lonely Day (Ben Harper)
05.Wichita Lineman (Glen Campbell)
06.Ashes to Ashes (David Bowie)
07.I Go To Sleep (The Pretenders)
08.Where the Wild Roses Grow (Nick Cave & Kylie Minogue)
09.Dangerous Eyes (nowy utwór)
10.Calling Your Name (All About Eve)
11.Unravel (Bjork)
12.A Change in the Weather (nowy utwór)
13.You’ll Never Walk Alone (Gerry & The Pacemakers)
14.Wichita Lineman (The Myosotis Mix)
15.Enjoy The Silence (The Thinner Air Mix)
Autor:
Tłumacz: ShinePoisonIvy
Data dodania: 2011-10-26 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: