AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
XII + NightPorter


Czytano: 4861 razy


Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

W nocy 20.08.2011 odbył się bardzo wyjątkowy koncert w Klubie Slimelight w Londynie.
To był szczególny wieczór dla zespołu NIGHTPORTER, moment wprowadzenia ich debiutanckiego albumu zatytułowanego ‚Alarming but Charming’ na rynek. Jednocześnie był to wieczór powrotu do Londynu dla XII -TWELVE - zespołu Johna Cartera,który zagrał w tym mieście już drugi raz w tym roku.

Cała noc, aż do białego rana była dedykowana muzyce i radości z jej grania i odbierania - oba zespoły przedstawiły bardzo ciekawe sety w kolorowym otoczeniu światła, laserów i obfitego dymu. Artyści jak zawsze byli wspierani przez grupę oddanych fanów i całkiem nowych zwolenników.

XII -TWELVE - został stworzony we wrześniu 2009 przez Johna 'Capachino' Cartera, który wcześniej zakończył współpracę z Fields Of The Nephilim, gdzie zwykł grać na gitarze basowej.
Teraz w XII jako lider projektu śpiewa, jak również gra całkiem niezwykle na swoim 5-cio strunowym basie.
Rodzaj prezentowanej muzyki zespół określa jako Goth &Atmospheric Metal, a ich muzyka może być również odebrana jako wytwór oryginalnej wizji członków i ich energetycznego lidera.
Zespół XII jest obecnie skupiony na nagrywaniu debiutanckiego albumu, który prawdopodobnie będzie zatytułowany "The Ever Unfolding".
Kompozycja 'Carter / Dunne' o tym samym tytule i hipnotycznym charakterze oraz niezwykłej linii gitar, która już stała się ulubionym utworem została zagrana również tego wieczoru.
W porównaniu do pierwszego występu XII -TWELVE - w Londynie set lista tego wieczoru była dobrana bardziej bezkompromisowo, a znalazły się na niej utwory takie jak ‚More’ i ‚Comply’, w których możemy nawet doszukiwać się pewnych death metalowych inspiracji, niezwykle szybkie kompozycje ujawniły maestrię perkusisty je wykonującego (Alex Martin).

XII SET LIST:
1.Intro
2.Solitary Insanity
3.Rope
4.Rise of Black Legion
5.Before
6.Ever Unfolding
7.More
8.Comply

Więcej informacji o zespole XII -TWELVE - na stronie:
www.facebook.com/XIIofficialZespół NIGHTPORTER powstał w 2009 roku i ma siedzibę w Newcastle.
Ich muzyka łączy w sobie najlepsze elementy Alternative Rocka, muzyki Punk i Psychedelii.
Pomysł narodził się pewnego wieczoru w zimnym Belfaście w lutym 2009 roku, przy udziale wokalisty zespołu Ravena Portera.
Miał to być projekt skupiony na wydawaniu utworów, filmów i występach na żywo transmitowanych w internecie, korzystający ze wszystkich aspektów nowoczesnej technologii.
Po powrocie do Newcastle upon Tyne, członkowie od razu zabrali się do wprowadzania planu w życie.
Do tej pory zespół wielokrotnie koncertował w Wielkiej Brytanii,publikował swoje utwory również w internecie, a teraz możemy mieć przyjemność posłuchania ich debiutanckiego albumu ‚Alarming but Charming’ w wersji tradycyjnej płyty CD.
Album, został skomponowany, wyprodukowany i sfinansowany przez zespół, dlatego kupując go wspieramy samych muzyków, a nie wytwórnię. Na pewno więc warto dokonać zakupu.
Składa się z 10 oryginalnych kompozycji. Album jak określają jego charakter sami muzycy - jest komentarzem do zamieszek społecznych i obserwacją rzeczywistości.

NIGHTPORTER SET LIST:
1.Fallen Angel
2.Golden Chains
3.Set The Controls
4.BloodRite
5.Riders on the Storm
6.Trust Us
7.Victoria
8.The Box
9.Magic Potion
10.The Sickness

Więcej informacji o zespole NIGHTPORTER na stronie:
www.nightporter.net
Autor:
Tłumacz: ShinePoisonIvy
Data dodania: 2011-09-14 / Relacje


Inne artykuły:
  • XII - 2011-06-08 (Relacje)
Najnowsze komentarze: