AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Centhron - Dominator


Czytano: 1913 razy

95%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Przyszłość nas dosięga, w oddali widać zmechanizowany świat, a Centhron zabiera nas w podróż w głąb zmieniających się nastrojów, dźwięków, które odzwierciedlają dojrzalsze i złożone brzmienie. Dusza Centhron’u pozostała jednak, "Dominator" przedstawia coś więcej, czyniąc go prawdopodobnie najlepszym albumem w dorobku zespołu.
Leitwolf to kawałek, który rozpoczyna podróż po tajemniczych klimatach, ukazujący jak powoli ewoluuje cały album, bez wątpienia perfekcyjny wstęp. Kopfschuss to drugi kawałek, z początku mniej agresywny, by z czasem rozwinąć się z siłą charakterystyczną dla zespołu Centhron. 666- liczba idealnie celująca w napastliwość trzeciego utworu, najbardziej porywającego z albumu. Gang Bang Dolly, czwarty utwór, od początku podkreślający porywczą duszę Centhron’u, jednak w mniejszym stopniu niż poprzednie. Atomschlag, w tym prostym lecz żywym i spójnym utworze zespół powraca do swoich początków. Panuje w nim toksyczna atmosfera, słowa przywołują największą katastrofę nuklearną. Cunt to zestawienie klasycznego brzmienia zespołu z nowym. Kolejne utwory: Die Stalinorgeln, So Sterbe Ich, Kind des Wehrmuts również wpisują się w klimat albumu. Tytułowy Dominator, gdzie agresywne syntezatory i futurystyczny nastrój, przywołują na myśl filmy wojenne, w których kontrolę przejmują maszyny. Hoellenhunde to według mnie drugi utwór, którego można słuchać nieprzerwanie, praca syntezatorów jest mniej złożona, ale brzmienie odzwierciedla styl przyjęty przez zespół. Przedostatni Faust, który od pierwszych sekund powala swoją siłą, najlepszy kawałek z płyty. Ostatni, Slave, jest przysłowiową "kropką nad i" nowego brzmienia zespołu.

Rok 2011 stanowił rok, w którym kolejne płyty pojawiały się i przemijały. Jednak Centhron daje nam klejnot niezbędny w każdej kolekcji. Unikalne utwory i siła, która towarzyszy zespołowi od początku istnienia…We Are Centhron... Yes My Master!

Tracklista:
01. Leitwolf
02. Kopfschuss
03. 666
04. Gang Bang Dolly
05. Atomschlag
06. Cnt
07. Die Stalinorgeln
08. So sterbe ich
09. Kind des Wehrmuts
10. Dominator
11. Höllenhunde
12. Faust
13. Slave
Autor:
Tłumacz: depeshka
Data dodania: 2012-03-26 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: