AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Centhron
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Centhron
Logo Centhron

Centhron
Centhron

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2001

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.centhron.de/
http://www.myspace.com/97849860

Skład zespołu:

Elmar Schmidt - wokal, programowanie, sample
Anette Schmidt - damski wokal, live klawisze
Stefan Thies - bas 
Melly Thies - damski wokal
+ Jörg Herrmann - programowanie, sample

Biografia:

Zespół Centhron został założony zimą 2001 roku. Elmar Schmidt (wokal+synth+programowanie) oraz Jörg Herrmann (programowanie) stworzyli elektroniczny materiał, który w 2002 ujrzał światło dzienne jako demo "Melek Taus" ponieważ zespół nie chciał jechać w trasę, gdzie supportowali Feindflug, bez fizycznego krążka. Kiedy okazało się, że demo zostało sukcesywnie przyjęte Centron zdecydował się nagrać cały album.

I tak krążek „Lichtsucher“ (2003) spełnił oczekiwania słuchaczy. Zespół zyskał wiele pozytywnych opinii od znaczących osób. Album stał się reprezentatywny na tyle, iż zyskał swoje miejsce na DUC Charts, a także na Zillo Sampler. Wszystko to potoczyło się dobrą drogą, mimo braku wytwórni.

Zespół występował w Niemczech, Austrii, Belgii, we Włoszech oraz w Holandii wraz z takimi zespołami jak: Suicide Commando, SITD, Kiew, Xotox, Agonize, Reaper, Psyclon Nine, Grendel, Soman. Każdy występ zyskiwał pozytywne opinie. Wraz z założycielami na tych występach można było zobaczyć: Melly Thies (żeński wokal), Stefana Thies’a (bas) i Anette Schmidt (klawisze). Zmotywowany tymi wydarzeniami zespół postanowił nagrać drugi album „Gottwerk“ (2006), czyli nic innego jak elektro pierwszej klasy. Tym razem album został wydany przez wytwórnię Final Dusk. Tak jak pierwszy album grupy, ten również okazał się sukcesem, nawet w USA. Niestety nie było nikogo, kto pomógłby dystrybucji albumu w Stanach Zjednoczonych. Materiał dostał się do USA jedynie za sprawą kilku DJ'jów.

Po trzech latach przerwy ze strony zespołu dostajemy nowe wiadomości. Kolejny album został ukończony. "Roter Stern" zawiera materiał miksowany przez samego Jan’a. L (Noisuf-X), a szatą graficzną wydawnictwa zajął się Claudi Corsten.