AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Fading Colours - Black Horse


Czytano: 3417 razy

80%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Muzyczna historia zespołu Fading Colours jest długa i bardzo zróżnicowana. Zaczynali w roku 1986 jako Bruno Wątpliwy. W 1988 roku odnieśli sukces na największych rockowych polskich festiwalach m. in. w Jarocinie. Na początku lat '90 do zespołu dołączyła Katarzyna Ziemek, znana pod pseudonimem De Coy a sam zespół zmienił nazwę na Bruno The Questionable. W roku 1993 wydali kasetę "Black Horse" i ponownie zmienili nazwę, tym razem już na dobre nazywając się Fading Colours. Wiosną roku 1995 wydali album pod tytułem "Black Horse".

"Black Horse" to pierwszy studyjny album grupy, która zapoczątkowała nurt dark trance w Polsce. Album otwiera utwór "Unreality", który już wprowadza nas w melodyjny i delikatnie mroczny nastrój płyty. Tytułowy "Black Horse" umiejscowiony na krążku na pozycji drugiej jest dla mnie jednym z faworytów tego wydawnictwa. Prezentuje chwytliwą melodie i świetne, charakterystyczne wokale. Nie trzeba długo czekać, aby usłyszeć balladę w wykonaniu Fading Colours. Utwór "Love" to delikatne, przyjemne dla ucha dźwięki przywodzące na myśl ballady z lat osiemdziesiątych. Głos Katarzyny idealnie komponuje się z taką muzyką – śpiewa delikatnym, głębokim głosem. Utwór "Dreams" rozpoczyna się od rockowych gitar, które bardzo dobrze komponują się z wokalem De Coy. Chwytliwy refren i nieco mocniejszy styl utworu nadają mu świetny klimat i sprawiają, że aż nie można usiedzieć w miejscu. Utwór "Wedding" można uznać za najbardziej gitarowy na całej płycie. Choć gitary te przeplatają się ze spokojniejszymi, kojącymi dźwiękami to jednak ten kawałek pokazuje pazurek Fading Colours. Album zamyka "Colours", który od pierwszych dźwięków zabiera w orientalny, mroczny klimat.

"Black Horse" to płyta, która jest mocno osadzona w klimacie lat '80. Przy niektórych utworach przychodzą na myśl zespoły takie jak The Cure czy The Sisters of Mercy. Przez lata Fading Colours oprócz nazwy zmieniali również muzykę jaką grają. Mnie z pewnością płyta "Black Horse" podoba się najbardziej. Z pewnością spodoba się również fanom muzyki spod znaku post punka.


Tracklista:

01. Unreality
02. Black Horse
03. Sister of The Night
04. Lie
05. Love
06. Dance
07. Dreams
08. Shadows #1
09. Shadows #2
10. Wedding
11. Fable
12. Colours
Autor:
Tłumacz: murd
Data dodania: 2010-11-16 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: