AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Grooving In Green
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
Gothic Rock

WWW:
http://www.groovingingreen.co.uk
http://www.myspace.com/groovingingreen08

Skład zespołu:

Tron (ex Solemn Novena)
Pete F (ex Children On Stun)
Simon M (ex Children On Stun, Ex Spares)
Dr Toxic

Biografia:

Początki zespołu Grooving In Green to rok 2008 kiedy to gitarzyści Pete i Si po raz pierwszy od 14 lat zaczęli razem pisać muzykę. Jeszcze tego samego roku do składu dołączył wokalista Tron i line-up grupy stał się kompletny. Swoją nazwę Grooving In Green wybrali sobie pod wpływem inspiracji piosenek innego legendarnego gotycko/rockowego zespołu March Violets.

Na początku 2009 roku, zespół pracował nad swoim debiutanckim wydawnictwem, od samego początku ustanawiając swój własny dźwięk i styl - 'Groove Goth'. W czerwcu po wydaniu EP’ki ‘’Ascent’’ (z której utwory stały się natychmiastowo hitami zamieszczanymi na różnych kompilacjach), posypały się pozytywne opinie krytyków muzycznych, którzy opisywali tą płytę jako "Obvious Quality" (Mick Mercer).
Następnym krokiem była trasa koncertowa promująca pierwszy materiał Grooving In Green, przyrównywany często do artystycznych dokonań Placebo czy The Manic Street Preachers. Grając pierwszy koncert w Europie na festiwalu Judgement Day w Austrii, promując swój nowy singiel, supportując niemiecką formację - Ikon, GIG spotkali się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem publiczności. Kolejnym znaczącym koncertem był występ na festiwalu Whitby Goth Weekend, gdzie tym razem Grooving In Green zagrali przed tłumem entuzjastycznej publiczności, jako wsparcie dla The Eden House. Jednocześnie zespół cały czas pracował nad nowym materiałem i wkrótce, kończąc rok na wysokim poziomie muzycy oficjalnie wydali drugą EP’kę ‘’Dirt’’ która ponownie spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Do początku 2010 roku GIG cały czas dopracowywali nagrania mające ukazać się na ich pełnej długości debiucie i grali swoje pierwsze koncerty w Niemczech supportując tak znanych wykonawców jak: The House of Usher i Clan of Xymox. W międzyczasie muzycy nieustannie rejestrowali w studio nagrania przy współpracy legendarnego basisty Tony’iego Pettit’a (Fields of the Nephilim/NFD/Eden House) i producenta Steve Carey’a (Eden House/Adoration/This Burning Effigy).

Zaś latem 2010 Grooving In Green byli gwiazdą pierwszej nocy odbywającego się w Finlandii - Lumous Gothic Festival, niedługo później bo jeszcze tego samego miesiąca GIG wspomogli na scenie podczas festiwalu DV8 - Vendemmian i The Eden House gdzie dołączył do nich na scenie Rosie Lugosi - wokalista kultowej formacji March Violets.

Z nowym prawie gotowym albumem, zespół powrócił do Whitby gdzie ponownie zagrali na 'DV8fest w Whitby' supportując swoich idoli March Violets oraz O Children i Ulterior. Wreszcie jesienią 2010 roku został wydany album ‘'Post Traumatic Stress'’ który bardzo szybko zyskał sobie miano jednego z najlepszych gotyckich albumów roku 2010 zdobywając tym samym wielkie uznanie gotyckiej społeczności.

W roku 2011 zespół uruchomił swoją oficjalną stronę internetową, przygotowuje się do nagrania nowego singla i oczywiście gra coraz więcej koncertów w Wielkiej Brytanii i w całej Europie.