AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
[haven] - [A2982]


Czytano: 2879 razy

65%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Po dwóch pierwszych, świetnych albumach projektu Marcina Jarmulskiego, powraca on z trzecim dziełem i z miejsca zrywa ze stylistyką do której wielu z nas zdążył już przyzwyczaić. Muzykę którą otrzymujemy w zamian trudno jednoznacznie określić w kategoriach muzycznych zakładek, jako że mieszanka jest to iście kosmiczna. I to właśnie kosmos jest tutaj słowem-kluczem potrzebnym do prawidłowego odbioru muzyki zawartej na tym albumie. Wyłania się wtedy wizja wahadłowca, na pokładzie którego, przy akompaniamencie setek kontrolek i przycisków, odbywa się podróże do odległych gwiazd i odwiedza najdziwniejsze ze światów.
Jakkolwiek interesująco może brzmieć ten opis, dla wielu (w tym niżej podpisanego) przeskok stylistyczny jakiego dokonał wykonawca może być nie lada orzechem do zgryzienia. Album jest mocno eksperymentalny i mimo, iż każdy z utworów posiada elementy charakterystyczne dla całości, można odnieść wrażenie że brakuje tu nieco spójności. Możliwe, iż jest to zabieg świadomy, mający na celu stworzenie osobnych ‘mini-soundtracków’ do poszczególnych części owej kosmicznej odysei, jednak ja takiego rozwiązania nie kupuję. Jednocześnie wcale nie twierdzę, że album jest jakimś kompletnym nieporozumieniem. Ma on swoje momenty (patrz: utwór 'Seven>> A2982 Part I') jednak jest ich zbyt mało żeby postawić ocenę wyższą niż widoczna obok.
Obrazu eksperymentu dopełnia okładka, która świadczyć może o tym, iż w pewnym momencie chyba wymkną się on spod kontroli twórcy.

Tracklista:

01 [Aniladam]
02 [Predestination]
03 [Resonance]
04 [Reminiscence]
05 [Seven:A2982 Part I]
06 [Vacuum] 4:02
07 [Pulsar:A2982 Part II]
08 [The Longest Journey]
09 [Broken]
10 [Face In The Mirror]
Autor:
Tłumacz: NetchenDoe
Data dodania: 2011-07-21 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: