AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Paranoia Inducta
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Paranoia Inducta
Logo Paranoia Inducta

Paranoia Inducta
Anthony Armagedon Destroyer

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2003-04

Gatunek muzyczny:
dark ambient, martial industrial

WWW:
http://www.paranoia-inducta.com
http://www.myspace.com/paranoiainducta

Skład zespołu:

Anthony Armagedon Destroyer

Biografia:

PARANOIA INDUCTA - polski projekt powołany został do życia w kwietniu 2003 roku. Jedynym stały członkiem (i założycielem PI) jest Anthony Armagedon Destroyer, z którym współpracują zapraszani goście.

Fascynacja szeroko pojętą antymuzyką (industrial, noise, harsh) wpłynęła na oblicze projektu, którego twórczość mieści się w rejonach Death / Dark Industrial lub jak twórca sam to określa: Apocalyptic Death Industrial. Olbrzymi wachlarz sprzężeń, szmerów, buczeń oraz przesterów połączonych z monotonnymi rytmami oraz z plamami dźwiękowymi odzwierciedla wizję współczesnego świata zaawansowanej technologii a jednocześnie upadku i zbliżającej się zagłady współczesnej cywilizacji. Odhumanizowana, zimna, brudna i zła - tak najlepiej można określić generowaną przez zespół muzykę.

Obok Paranoi Destroyer udziela się jeszcze w kilku mniej znanych projektach m.in. w dark ambientowym GOREGHAST, PANZERKAMPF wykonującym muzykę określaną jako alien black industrial, NEDDFUL THINGS poruszający się w rejonach minimal dark ambient, oraz WD – 40 - dark experimental generujący przestrzenne elektroniczne dźwięki, niezidentyfikowane elektryczne impulsy.