AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Crystalline Effect - Identity


Czytano: 2157 razy

55%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Pochodzący z Australii, The Crystalline Effect, którego styl określany jest jako "wywołujący burzę śnieżną" łączy w swojej twórczości elementy elektro, EBM i trip hopu z damskim wokalem. Jest to duet złożony z Eleonor Rayner (wokal, teksty) i Pete’a Crane’a (muzyka), którzy poznali się w 2002 roku.
Dzięki remiksom wykonanym przez takich artystów jak cieszący się międzynarodową sławą Ivory Frequency, Negative Format, Implant, Neikka RPM, Blank, Urceus Exit czy Dunkelwerk The Crystalline Effect zdobyli światowe parkiety taneczne. Utwory The Crystalline Effect pojawiły się również na wielu znanych składankach, między innymi "Fxxk The Mainstream" wydanej przez VampireFreaks/Alfa-Matrix i "Interbreeeding" z wytwórni BLC Productions.
Supportując takie zespoły jak Hocico i Snog w 2008 roku The Crystalline Effect uderzyli z pełną mocą w europejskie sceny kilkoma koncertami w Holandii, na Węgrzech, w Estonii i Łotwie.

Utworem wyróżniającym się na płycie Identity jest według mnie, bardzo ładnie rozpoczynający się, How I Get Out utrzymany w tanecznym rytmie zabarwionym nieco brudnymi i mrocznymi dźwiękami syntezatorów. Przyjemną melodię, w której wyczuwa się energię przeplatają rozmaite syntezatorowe dźwięki.
Na uwagę zasługuje też Life Has Failed You, który swoje osobliwe piękno zawdzięcza mrocznemu tekstowi kontrastującemu z pogodną melodią i syntetyzatorami. Można w nim również usłyszeć relaksującą nutę, która sprawia, że utwór staje się przyjemny dla ucha.

Niestety niewiele więcej mogę powiedzieć o tym albumie. Mimo że można wychwycić w nim kilka pięknych syntezatorowych dźwięków, melodii i tekstów jednostajna formuła sprawia, że album jest monotonny i słuchając go naprawdę chciałam usłyszeć coś odmiennego w niektórych piosenkach. Pojedyncze utwory na play liście wypadają nieźle, natomiast słuchając wszystkich jeden po drugim odnosi się wrażenie płytkości. Syntezatory i wokale to coś, co grupa ma wypracowane do perfekcji, ale żeby zyskać moją sympatię zdecydowanie zabrakło im kreatywności.

Tracklista:

01. Blue Sea
02. How I Get Out
03. Ialundra
04. Researching Us
05. Life Has Failed You
06. When The World Ends
07. When You're Asleep
08. Five Ways To Run
09. One Time In Life
10. Radio Waves
11. Right
12. Researching Us (lee Bulig Remix)
13. When The World Ends (Endif Remix)
14. Nothing Warms This Room (Tazman Module Remix By Impact Pulse)
Autor:
Tłumacz: morrigan
Data dodania: 2011-07-23 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: