AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
V/A - Elektropop.pl


Czytano: 4243 razy

60%


Na początku lipca światło dzienne ujrzała pierwsza kompilacja spod znaku Elektropop.PL ukazująca rodzimą scenę elektro.
Krążek zawiera ponad 70 minut muzyki z nurtów elektroclash, elektro pop oraz house, idealnie nadających się na taneczne parkiety ale nie tylko. Już lista wykonawców zwiastuje różnorodne podejście do muzyki elektro. Utwory zostały wybrane i zestawione przez duet NUN, który ostatnio przyczynił się do powrotu elektro popu.
Najbardziej spodobały mi się utwory wykonane przez Play, Plastic, Nhood i oczywiście NUN. Są energiczne i łatwo zapisują się w pamięci i czasem trudno przy nich wysiedzieć spokojnie. (Przeboje na klubowe dechy? ) Fajnie wkęca się w głowę także Automator ze swym "Everybody Electro"". I są to  mocniejsze i ciekawsze momenty tej płyty. Miłym ale niemałym zaskoczeniem jest obecność Pani Jusis z utworem "Go Spinning", który odbiega od proponowanych dotychczas w mediach. "Go Spinning" swym rytmem wprowadza w swoisty miły trans.
Słaby punkt tej kompilacji to obecność Wet Fingers i ich trochę już "startych" klubowych przebojów "Nu Limit" i "Hi Fi Superstar". Podczas słuchania omijam także odgrzany tu przez NUN utwór "Kiedyś Cię znajdę". Niestety wszechobecność tego utworu w pewnym czasie spowodowała u mnie pernamentną niestrawność. I nie pomoże tu, choćby ciekawy, remix. Mych uszu nie uwiódł również Harry Kain z utworem "Góra i Dół, Cukier i Sól" , który za każdym razem nieodzownie kojarzy mi się bardziej z "disco polo" niż  "elektro polo". Na szczęście, kompilację kończą dwa całkiem udane utwory serwowane przez Pol Rax i Vein Cat. To troszkę mroczniejszcze i zimniejsze podejście do tego gatunku muzyki.
Podsumowując album jest ciekawą pozycją na naszym rynku muzycznym, prezentującą polską scenę elektro. Kto lubuje się w elektronicznych dzwiękach w stylizacji lat 80, powinien sięgnąć po płytę nawet z czystej ciekawości. Więcej informacji o poszczególnych wykonawcach znajdziecie na stronie www.elektropop.pl.

Lista utworów:
1. NUN - Hope (Nhood Faith & Love Remix)
2. Play - Ready to Dance (Beat Addicts Mix)
3. Reni Jusis - Go Spinning
4. Wet Fingers - Hi Fi Superstar (Radio Edit)
5. Automator - Everybody Electro
6. Plastic - Superstar
7. Nhood - Dry Ice (Elektro Edit)
8. NUN - Burn ( Edit Two)
9. Reni Jusis feat. NUN - Kiedyś Cię Znajdę (NUN mix)
10. Nhood - Attendance (Redi Mix)
11. Wet Fingers - Nu Limit (Foresco Electro - House Mix)
12. Play - Ready To Dance (Paul Wendler Mix)
13. Harry Kain - Góra i Dół, Cukier i Sól
14. Pol Rax - Lepszy Świat
15. Vein Cat - Fake It
16. Play - Ready To Dance
Autor:
Tłumacz: mashkara
Data dodania: 2008-02-17 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: